www.tvfreak.cz
>
>
>

Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen

Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
, , aktualita
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
K oblíbeným
reklama
Chytré televizory, které nabízejí připojení k internetu a především možnost instalace aplikací, dávno přestaly být okrajovým segmentem. Podle dat zveřejněných společností Strategy Analytics tvořily 67 % všech celosvětově prodaných televizorů v roce 2018. To znamená celkem 157 milionů prodaných kusů. A není se čemu divit, kategorie Smart TV je cenově stále dostupnější, nejlevnější modely lze pořídit už za několik tisíc korun. Ve střední a vyšší třídě potom bývá operační systém standardem. Zároveň se rozšiřují a zdokonalují funkce chytrých televizorů. Zatímco v minulosti nabízely především špatně použitelný webový prohlížeč, nyní se soustředí na aplikace pro streamování videa a doporučování vhodného obsahu na míru. Mnohdy jsou také televizory propojené s dalšími prvky chytré domácnosti.
 
 
Analýza od Strategy Analytics nám také nabízí pohled na podíl jednotlivých platforem. Každá pátá Smart TV prodaná v loňském roce měla využívat operační systém Tizen od Samsungu. S podílem 21 % se tedy jednalo o nejúspěšnější platformu. Následuje webOS (12 %), které ve svých modelech využívá konkurenční LG. A až třetí je Android TV (10 %) vyvíjená Googlem, kterou lze najít v televizorech různých značek včetně Sony nebo Philipsu (TP Vision). Dále se umístilo RokuOS (4 %) populární především v severní Americe, kde se platforma měla objevit na každém čtvrtém prodaném televizoru. Následuje Firefox OS (2 %), na kterém je postaveno rozhraní My Home Screen od Panasonicu. A své vlastní místo ve statistice získala ještě platforma Fire TV, která se objevuje nejen v malých streamovacích zařízeních, ale také v běžných televizorech.
 
 
Pokud sečteme výše uvedené podíly, dostaneme dohromady přibližně 50 %. Kdo si tedy ukousl druhou polovinu statistického koláče? Rozdělily se o ni menší platformy, které jsou převážně založeny na linuxovém jádře. Tam můžeme řadit třeba Philips Saphi, HiSense Vidaa a mnoho menších či regionálně působících značek. Statistika sice zkoumá, jak je to s prodeji Smart TV, ale už neřeší jejich používání. Podíl aktivních chytrých televizorů by totiž mohl být o něco jiný. Část uživatelů aplikace a připojení k internetu vůbec nepoužívá, vystačí si s běžnými televizními funkcemi. Ještě větší část diváků potom k televizoru stejně připojí „krabičku“ jako Apple TV, Amazon Fire TV, Google Chromecast nebo třeba herní konzoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala