www.tvfreak.cz
>
>
>

Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen

Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
, , aktualita
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
K oblíbeným
reklama
Chytré televizory, které nabízejí připojení k internetu a především možnost instalace aplikací, dávno přestaly být okrajovým segmentem. Podle dat zveřejněných společností Strategy Analytics tvořily 67 % všech celosvětově prodaných televizorů v roce 2018. To znamená celkem 157 milionů prodaných kusů. A není se čemu divit, kategorie Smart TV je cenově stále dostupnější, nejlevnější modely lze pořídit už za několik tisíc korun. Ve střední a vyšší třídě potom bývá operační systém standardem. Zároveň se rozšiřují a zdokonalují funkce chytrých televizorů. Zatímco v minulosti nabízely především špatně použitelný webový prohlížeč, nyní se soustředí na aplikace pro streamování videa a doporučování vhodného obsahu na míru. Mnohdy jsou také televizory propojené s dalšími prvky chytré domácnosti.
 
 
Analýza od Strategy Analytics nám také nabízí pohled na podíl jednotlivých platforem. Každá pátá Smart TV prodaná v loňském roce měla využívat operační systém Tizen od Samsungu. S podílem 21 % se tedy jednalo o nejúspěšnější platformu. Následuje webOS (12 %), které ve svých modelech využívá konkurenční LG. A až třetí je Android TV (10 %) vyvíjená Googlem, kterou lze najít v televizorech různých značek včetně Sony nebo Philipsu (TP Vision). Dále se umístilo RokuOS (4 %) populární především v severní Americe, kde se platforma měla objevit na každém čtvrtém prodaném televizoru. Následuje Firefox OS (2 %), na kterém je postaveno rozhraní My Home Screen od Panasonicu. A své vlastní místo ve statistice získala ještě platforma Fire TV, která se objevuje nejen v malých streamovacích zařízeních, ale také v běžných televizorech.
 
 
Pokud sečteme výše uvedené podíly, dostaneme dohromady přibližně 50 %. Kdo si tedy ukousl druhou polovinu statistického koláče? Rozdělily se o ni menší platformy, které jsou převážně založeny na linuxovém jádře. Tam můžeme řadit třeba Philips Saphi, HiSense Vidaa a mnoho menších či regionálně působících značek. Statistika sice zkoumá, jak je to s prodeji Smart TV, ale už neřeší jejich používání. Podíl aktivních chytrých televizorů by totiž mohl být o něco jiný. Část uživatelů aplikace a připojení k internetu vůbec nepoužívá, vystačí si s běžnými televizními funkcemi. Ještě větší část diváků potom k televizoru stejně připojí „krabičku“ jako Apple TV, Amazon Fire TV, Google Chromecast nebo třeba herní konzoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik