www.tvfreak.cz
>
>
>

ViewSonic PX701-4K: nativní 4K projektor vhodný i pro hráče

ViewSonic PX701-4K: nativní 4K projektor vhodný i pro hráče
, , aktualita
ViewSonic uvádí na český trh nový projektor se 4K rozlišením, se kterým cílí hlavně na hráče, ale radost by mohl udělat i filmovým fanouškům. Za rozumnou cenu nabídne nízkou vstupní odezvu, podporu HDR, vysoký jas a snadnou instalaci.
K oblíbeným
reklama
Na trh zamíří další projektor s nativním 4K Ultra HD rozlišením (3840 x 2160 pixelů), který nepotřebuje využívat technologii pro posun pixelů. Společnost ViewSonic oznámila model PX701-4K, který je označován jako projektor pro domácí kino. Marketingové materiály ovšem cílí hlavně na hráče, které by projektor mohl zaujmout z několika důvodů. Patří mezi ně velmi rychlá odezva na vstupu 4,2 ms (při maximálním rozlišení 1080p) a obnovovací frekvence 240 Hz. Tím by mělo být eliminováno rozostření nebo zasekávání obrazu. Projektor zvládne vytvořit obraz o úhlopříčce až 300 palců, ale optimálních výsledků dosáhnete při 100 palcích – projektor musí být v takovém případě vzdálen přibližně tři metry od projekční plochy.

 
PX701-4K dosahuje solidního jasu 3 200 ANSI lumenů a podporuje vysoký dynamický rozsah (pravděpodobně prostřednictvím formátů HDR10 a HLG). Kromě pěti přednastavených barevných profilů si může uživatel vytvořit své vlastní nastavení pomocí funkce vColorTuner. Vytvořený profil v cloudu potom použije na svém projektoru, případně jej může sdílet s ostatními. Stejně tak lze stáhnout profily vytvořené někým jiným a doladit si je podle vlastních preferencí. ViewSonic také implementoval svou proprietární technologii SuperColor, která by měla vylepšovat kvalitu barev v jasném i tmavém prostředí.
 
 
Lampa v modelu PX701-4K by díky režimu SuperEco+ měla dosahovat prodloužené životnosti z 15 tisíc hodin na 20 tisíc hodin. To znamená, že pokud budete projektor používat v průměru čtyři hodiny denně, vydrží lampa fungovat 13 let. Projektor neobsahuje operační systém s podporou aplikací, ale pomocí napájecího výstupu USB (5V/1,5A) lze napájet streamovací zařízení připojená přes HDMI, jako je Chromecast nebo Xiaomi Mi TV Stick. Integrován byl také 10W reproduktor. Pro snadnější instalaci je připravena horizontální a vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení nebo nástroj Projector Warping Tool, který zajistí orvný obraz i na zakřiveném povrchu.
 
Projektor ViewSonic PX701-4K se na českém trhu prodává za cenu okolo 24 000 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik