Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ViewSonic představil (nejen) 3D kamery

12.1.2011, Jiří Piškula, aktualita
Společnost ViewSonic je v České republice známa především jako výrobce projektorů a počítačových monitorů, do jejího portfolia však patří také LCD TV, digitální foto rámečky a nově také kapesní kamkodéry. Na CESu 2011 byla představena řada produktů ViewFun 3D.
V Las Vegas byly pod křídly značky ViewSonic prezentovány různé produkty podporující 3D technologii. V prvním případě jde o malý kompaktní fotoaparát kapesních rozměrů nazývaný ViewFun 3D Snap, který dokáže snímat 2D i 3D fotografie a video. O zachycení pohyblivých snímků se stará dvojice 5Mpix snímačů, pro snímání statických snímků je rozlišení 12 Mpix. Pořízené video či fotografie si můžete rovnou ve 3D formátu prohlédnout na 2,4palcovém LCD displeji, který využívá vylepšené technologie parallaxové bariéry, takže nepotřebujete pro 3D vjem nic, než svůj zrak.


Kapesní 3D fotoaparát ViewSonic ViewFun 3D Snap s možností záznamu videa bude dostupný v prvním kvartálu 2011 za doporučenou cenu 150 USD.

Přístroj je napájen Li-ion akumulátorem, snímky můžete ukládat na SD/SDHC karty nebo exportovat do jiných zařízení prostřednictvím mini HDMI portu. Vestavěný software usnadňuje sdílení pořízeného videa a fotografií na Facebooku či YouTube 3D, K fotoaparátu jsou kromě základního příslušenství dodávány také brýle s barevnými filtry red/cyan pro snadné prohlížení pořízených 3D záznamů na 2D monitorech a noteboocích s využitím principu anaglyfu (více o různých principech 3D zobrazování čtěte v našem speciálním článku).

Zatímco předchozí produkt je vlastně jednoduchým kompaktním fotoaparátem s možností natáčení videa, další dvě novinky s označením ViewFun 3D Pocket a ViewFun 3D PocketHD umí výhradně pohyblivé obrázky. Konkrétně 2D i 3D záznamy až do formátu 720p, respektive 1080p (Pocket HD). I zde má každý z dvojice snímačů rozlišení 5 Mpix a náhledový displej s parallaxovou bariérou má úhlopříčku 2,4 palce (6 cm). Li-ion akumulátor lze dobíjet skrze USB rozhraní, k dispozici je také port mini HDMI, k ukládání nahrávek lze použít karty SD nebo MMC a i zde nechybí podpora sdílení záznamů na internetu (YouTube 3D a Facebook).


Kapesní 3D kameru ViewSonic ViewFun 3D Pocket lze koupit už nyní za 180 USD, vylepšená model PocketHD bude za cenu 200 USD dostupný ve druhém kvartálu 2011.

Třetí novinka s názvem ViewFun 3D Palm je kompaktní mini kamerou, jejíž tělo už působí klasickým dojmem. Dokáže pořizovat záznamy ve vysokém rozlišení (HD) při 60 snímcích za sekundu. Pod dvojicí snímačů jsou dvě výkonné LED diody, které slouží jako blesk pro fotoaparát nebo přisvětlení při natáčení videa. Kamera je vybavena vestavěným stereofonním mikrofonem i reproduktory, kromě automatického vyvážení bílé barvy je možné vybírat z režimů slunečno, oblačno, zářivka a žárovka.

Stejně jako menší sestřičky, je i tato kamera vybavena displejem s parallaxovou bariérou, avšak s o něco větší úhlopříčkou - 3,2 palce (8,1 cm). I k této kameře výrobce dodává „anaglyfové“ brýle typu red/cyan. Kamera je vybavena slotem pro SD/SDHC karty, dále má k dispozici mini HDMI port a je napájena Li-ion akumulátorem. I zde najdete software usnadňující sdílení fotografií a videa v oblíbených internetových aplikacích a sociálních sítích.


Mini kamkodér ViewSonic ViewFun 3D Palm se bude prodávat ve druhém kvartálu 2011 za 250 USD.

A pokud zatoužíte po tom, prohlížet si 3D obrázky (ať už statické nebo pohyblivé), kdykoliv si vzpomenete, a ve větším formátu, než nabízí náhledové displeje uvedených kamer a fotoaparátu, můžete sáhnout po 3D digitálním fotorámečku s názvem ViewFun 3D Show. Ten dokonce umí provádět konverzi 2D videa či fotografií do 3D formátu a kromě toho má i další užitečné funkce, jako jsou kalendář, budík, ozvučená prezentace ze snímků. Digi rámeček má dotykové ovládání a v jeho útrobách je dobíjecí akumulátor, takže si můžete prohlížení fotek a filmů vychutnat i tam, kde zrovna není k dispozici síťová zásuvka.


Digitální foto rámeček ViewSonic ViewFun 3D Show s vestavěným akumulátorem je v prodeji za 180 USD.

Všechny produkty už jsou, nebo se zanedlouho objeví na trhu ve Spojených státech, dostupnost v Evropě zatím není známa, stejně tak doporučené ceny, které jistě budou o něco vyšší než v USA.

Zdroj: ViewSonic