Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VIERA Connect Market nyní s přímými platbami

21.11.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic oznámila, že uživatelé jejích chytrých televizorů, které jsou vybaveny prostředím VIERA Connect Market, mohou využít funkci přímých plateb. Přímo z onoho prostředí tedy bude možné nakupovat aplikace s využitím dálkového ovladače.
Jedná se tak o celkem zásadní funkční inovaci pro VIERA Connect Market, která je dle informací z tiskové zprávy nabízena firmou Panasonic jako prvním výrobcem v Evropě. Ta tak má být v současnosti jediným výrobcem Smart TV s možností přímých plateb. VIERA Connect Market člení svou nabídku do celkem sedmi kategorií - video, hudba, sporty, sociální sítě, novinky a lifestyle, zdraví a fitness, hry.

Jak Fabien Roth (generální manažer divize televizí Panasonic Europe) doufá, chytré televizory Panasonic se i díky přímým platbám stanou centrem veškeré zábavy, protože nakupování nových aplikací bude velmi jednoduché. Záleží ale také samozřejmě na financích. Platformu pro tyto platby zajistí pro Panasonic společnost Digital River.

Z přímých plateb by měli mít radost také vývojáři aplikací, pro něž Panasonic dříve v tomto roce připravil portál VIERA Connect Developers. A co se týče podporovaných modelů, pak problémy by neměli mít uživatelé Smart TV Panasonic uvedených na trh v tomto roce. Modelové řady pro minulý rok pak budou vyžadovat softwarovou aktualizaci.

Zdroj: TZ Panasonic