Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video editor LumaFusion v předprojeji pro Android a Chrome OS o $10 levněji

13.11.2022, Milan Šurkala, aktualita
Video editor LumaFusion v předprojeji pro Android a Chrome OS o $10 levněji
Velmi oceňovaný střihací program LumaFusion byl dlouhé roky k dispozici jen pro operační systémy iOS a iPadOS. Nově ale přichází také pro zařízení s Androidem a Chrome OS, prozatím v předprodeji s 10USD slevou.
LumaFusion je střihacím programem pro video a jeho další úpravy, který patří k nejlepším ve své kategorii aplikací pro mobilní zařízení. Doposud byl k dispozici pro zařízení Applu, tedy systémy iOS a iPadOS. Už nějakou dobu se připravuje i verze pro další systémy, jmenovitě jde o Android a Chrome OS. Nyní je k dispozici ve verzi předběžného přístupu za 19,99 USD, což je 10USD sleva proti ceně za finální verzi, až vyjde.
 
Luma Fusion
 
Celkově zde lze editovat max. 6 video a 6 audio stop najednou, měla by umožňovat pohodlné používání dotykových obrazovek i dalšího příslušenství jako např. klávesnic nebo myší. Nechybí magnetická časová osa, preview na externích monitorech, využití efektů pro vrstvy, korekci barev a jejich gradaci pomocí 3D LUT, možnost zrychlovat nebo zpomalovat video a mnoho dalšího. Podporován je přístup ke službám Gnarbox, Frame.io, WD Wireless nebo Google Photos, možný je import z dalších připojených cloudů nebo síťových disků. Export je možný na úložiště (i síťové), Photos, YouTube, Vimeo, Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive, iCloud Drive a další.
 
Luma Fusion
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.