www.tvfreak.cz
>
>

Video: Disney+ zakrylo nahý zadek ve filmu úpravou vlasů herečky

Video: Disney+ zakrylo nahý zadek ve filmu úpravou vlasů herečky
, , aktualita
Do Disney+ nepatří nahota, myslí si provozovatel této služby. Proto se rozhodl cenzurovat i scénu ze skoro 30 let starého romantické filmu. Aby herečce nebyl vidět ani kousek odhaleného pozadí, poměrně ledabyle jej zakrylo „druhými“ vlasy.
K oblíbeným
reklama
Disney+ bylo spuštěno v loňském roce jako streamovací služba pro celou rodinu. Velkou část obsahu opravdu tvoří filmy a seriály pro děti včetně kolekce klasických „disneyovek“, ale nechybí ani obsah určený také pro dospělé diváky. I v takových pořadech se ovšem provozovatel snaží upravit některé scény, aby filmy splňovaly přísná pravidla klasifikace závadnosti. Naposledy prošel cenzurou romantický snímek Žbluňk (Splash) z roku 1984. který byl natočen pro rodinný. Vypráví příběh muže, který se vrací na místo, kde jej jako malého chlapce zachránila mořská panna. A jak tomu v romantických filmech bývá, hlavní postavy se do sebe zamilují...
 
 
Jako problematická se ovšem ukázala jedna ze scén na pláži. Nahá Daryl Hannah, která hraje mořskou pannu, se po polibku s Tomem Hanksem vrhne do oceánu. Ačkoliv se tvůrci filmu snažili, aby diváci nespatřili části těla, které by dětským očím měly zůstat skryty, přesto byla podle Disney+ nezbytná cenzura, než se film objeví ve službě pro streamování videa. Ve chvíli, kdy herečka skočí do moře, by totiž pozorný divák mohl na zlomek sekundy zahlédnout její nahé pozadí. Proto byla provedena digitální úprava této scény. Konkrétně grafici rozšířili blonďaté vlasy Daryl Hannah tak, aby nevykoukl ani kousek obnaženého pozadí.
 
 
Nutno dodat, že změny by si divák při sledování filmu ani nemusel všimnout. Při zaměření pozornosti na daný detail ovšem není těžké odhalit, že video prošlo úpravou. Vlasy rozšířené pomocí počítačově generované grafiky (CGI) nevypadají příliš přirozeně a spíše se může zdát, že herečce rostou na zádech druhé vlasy. Na cenzuru ve filmu upozornila fanynka a kritička Allison Pregler na svém twitterovém účtu. Video se záhy stalo virálním a nasbíralo přes 1,2 milionu shlédnutí. Není to ovšem poprvé, kdy se Disney před přidáním filmu nebo seriálu do své streamovací platformy přistoupilo k cenzuře. Editaci neunikly dokonce ani Star Wars, z řady snímků potom bylo odstraněno vulgární slůvko „fuck“.
 
Před přehráním některých pořadů proto Disney+ přidalo upozornění, že některé scény byly ze specifických důvodů upraveny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala