Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videa na přání od Sony

3.12.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony Europe se připravila evropský debut služby „Video On Demand powered by Qriocity“, která nabízí placené streamování filmů na přání. Špatnou zprávou je, že prozatím se dočkají jen zájemci ve velkých evropských zemích, kam my nepatříme.
Služba „Video On Demand powered by Qriocity“ tak bude k dispozici pro uživatele ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii, kteří budou mít na výběr mezi stovkami filmových titulů, mezi něž budou patřit i novinky a místní produkce. Zapotřebí je k tom i televizor vybavený síťovým rozhraním pro připojení k Internetu, nebo jiné zařízení. Sony k tomu pochopitelně doporučuje vlastní televizory BRAVIA, přehrávače Blu-ray disků a systémy domácího kina s Blu-ray.Používání služby má být jednoduché s intuitivním rozhraním a umožní procházet nabídku filmů, vyhledávat v ní, pouštět si z nich ukázky a vybírat si stisknutím jediného tlačítka na dálkovém ovladači. K dispozici bude produkce nejen studií Twentieth Century Fox Home Entertainment, Lionsgate, Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. (MGM), Paramount Pictures, Sony Pictures Home Entertainment, Starz Digital Media, The Walt Disney Company, NBC Universal International Television Distribution nebo Warner Bros. Digital Distribution

Filmy se také budou dělit podle standardního rozlišení (SD) a vysokého rozlišení (HD), pochopitelně budou průběžně přidávány novinky, které je možné sledovat na stránkách Qriocity.com. Po "vypůjčení filmu" mají zákazníci 14 dní na jeho prohlédnutí, přičemž si jej mohou od prvního shlédnutí pustit po dobu 48 hodin kolikrát chtějí. Filmy ve standardním rozlišení přijdou na 3 až 4 eura podle toho, zda jde o novinku nebo starší film a za film ve vysokém rozlišení to bude 4 až 5 euro.

Ve zprávě bohužel nebylo řečeno, kdy a zda vůbec se něco podobného chystá i v naší republice.

Zdroj: TZ Sony Europe