Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VIA EPIA-P720 pro HD video

16.9.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost VIA s pro nás připravila velmi zajímavý produkt - základní desku EPIA-P720, které podporuje přehrávání HD videa a přitom je chlazena pasivně. Dovoluje to použitá čipová sada přímo od této firmy, která jí dala název VIA VX855 media system processor.
VIA EPIA-P720 je přitom základní deska typu Pico-ITX, takže má rozměry pouze 100 x 72 mm a dovolí nám vytvořit opravdu malé multimediální centrum, díky němuž si budeme moci přehrávat videa nejen ve formátu H.264 přes rozhraní HDMI.


VIA VX855 MSP dokáže hlavnímu procesoru ulevit od práce s dekódováním videa a kromě H.264 umožní akceleraci formátů VC1, WMV9 a MPEG 2/4 v rozlišení až 1080p. Kromě HDMI pak nabízí také obrazová rozhraní VGA a LVDS.
Hlavním procesorem je zde 1GHz VIA Eden ULV, deska podporuje až 2 GB paměti DDR2 a jako grafické jádro se zde uplatní VIA Chrome9 HCM s podporou DirectX 9 a se 128bitovým 2D enginem. Dále se dočkáme gigabitového Ethernetu, dvou portů USB 2.0, HD audia pro až 6 kanálů, DTS i S/PDIF a úložná zařízení připojíme přes jeden IDE nebo jeden SATA. Kromě toho ale deska obsahuje také headery pro další čtyři porty USB 2.0, LPC, SM Bus, PS/2, audio, LVDS, 4 páry DIO a dva porty UART. Pro více detailů o desce VIA EPIA-P720 využijte odkaz ve zdroji.

Zdroj: TZ VIA Technologies
reklama
reklama