www.tvfreak.cz
>
>

Vestel začne prodávat první TV s certifikací BitTorrent

Vestel začne prodávat první TV s certifikací BitTorrent
, , aktualita
Turecký výrobce spotřební elektroniky Vestel oznámil, že vydá první televizor s certifikací BitTorrent, která spotřebitelům umožní přímo stahovat, sdílet a přehrávat audio a video z internetu.
K oblíbeným
reklama
Vestel podle svých slov v současné testuje prototyp televizoru, který je propojen pouze s knihovnou legálního audia/videa BitTorrentu. Partnerství se společností Vestel je součástí plánu BitTorrentu, v rámci kterého tento plánuje expandovat se svou oblíbenou peer-to-peer službou i na nová zařízení. Očekává se, že BitTorrent ukáže další certifikovaná zařízení příští rok na veletrhu CES v Las Vegas. "Spotřebitelé ve svých obývacích pokojích chtějí mít přístup k různým druhům médií z internetu," řekl Hakan Kutlu ze společnosti Vestel. "Certifikace BitTorrent nám umožní uspokojit tuto poptávku posunout produkty Vestel opět o kousek dál."Podle analytiků by mělo jít mimo jiné o DVD/Blu-ray přehrávače a set-top boxy. BitTorrent tento rok oznámil, že má více než sto milionů aktivních měsíčních uživatelů a očekává, že při zjednodušení procesu stahování, který bude schůdný i pro nepříliš technicky zdatné lidi budou další uživatelé rychle přibývat. Hlavním problémem však zůstane legalita obsahu. Není totiž jasné, jak BitTorrent zajistí, aby lidé do svých televizorů nestahovali z torrentů pirátské filmy a hudbu.

Zdroj: Techspot
reklama
Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala