Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek

2.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Chladné počasí, sváteční atmosféra i protikoronavirová opatření přitáhnou k obrazovkám během prosince více diváků. Skylink na tento trend reaguje novou nabídkou volně vysílaných programů, která je tentokrát výrazně bohatší než obvykle – místo obvyklého jednoho či dvou kanálů se jich zákazníkům tohoto operátora odemklo hned osm. Diváci je mohou sledovat volně bez ohledu na předplacený balíček, a to až do úterý 5. 1. 2021.
 
Filmoví fanoušci mohou naladit kanály CS Film, CS Horror a AMC. Poslední jmenovaný během svátků zařazuje do vysílání kultovní trháky jako Kill Bill 1 a 2 nebo Robin Hood: Král zbojníků.  Inspirace pro vaření nabídne TV Paprika, která každý den otevře jedno okénko adventního kalendáře s rychlými recepty. Na dětské diváky potom čekají kanály Cartoon Network a Minimax s oblíbenými pohádkami jako Kung Fu Panda – Tlapky osudu a Lego Friends: Dívky s posláním.
 
 
Skylink také divákům nabídne k ochutnání své programové novinky. Patří mezi ně Canal+ Domo, vůbec první program z produkce Groupe Canal+, která patří stejnému vlastníkovi jako M7 Group, provozovateli Skylinku. Canal+ Domo vysílá pořady zaměřené na vaření nebo péči o dům a zahradu včetně praktických tipů a návodů. Program vysílá v HD kvalitě a obsah je lokalizovaný do češtiny. po ukončení volného vysílání bude kanál součástí programového balíčku Smart.
 
Druhou programovou novinkou, kterou Skylink zařadil do volného vysílání, je Šlágr Premium HD. Vysílá 24 hodin denně melodické písničky pro dobrou náladu od interpretů ze Šlágr TV, československé pop music i ze zahraničí. Kanál zůstane součástí balíčku Smart. Osm volně vysílaných programů uzavírá Mezzo HD. Tento kanál je zaměřený na živá vystoupení opery, baletu nebo klasické vážné hudby a dosud byl v nabídce Skylinku pouze ve standardní kvalitě.
 
Programy CS Film, AMC, Mezzo HD, Minimax a Cartoon Network jsou dostupné také prostřednictvím služby Skylink Live TV.
 
Technické parametry pro naladění programu Canal+ Domo:
Pozice ve FastScan: 25
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 12 012 MHz
Polarizace: Vertikální
FEC: 2/3
Symbolová rychlost: 29 900 kS/s
Norma: DVB-S2/ 8PSK
Pilot: OFF
 
Zdroj: Tisková zpráva