Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
Diskuze k článku: Vánoce jsou tady!
23.12.2004, Radek Jahoda, článek
Vánoce jsou časem klidu a míru. Možná bývávalo, ale dnes? Podíváme-li se na dnešní shon, tak je tomu spíše naopak. Místo abychom věnovali náš čas našim blízkým, tak ho strávíme v nákupních centrech. Ono to ani jinak být nemůže, protože dnes jsou už Vánoce pevně spjaty s dárky pod stromečkem. Ale kde je pravý smysl Vánoc? Oslava narození Ježíše Krista už netáhne, tak bychom ho alespoň mohli věnovat malému zamyšlení nad smyslem našeho konání.
ODSakEda (108) | 3.1.20050:00
Píšeš v množném čísle, tedy také jako nějaké to davománské (a snat i, u MNOHýCH, i postsocialistické a kolektivistické?): MY?

Inu, jak kdo!
Já bych napsal spíše: někteří, nebo snat mnozí. určitě ne všeci!
Po super hyper obchodel nelítám a děti učím dárky babičkám i mamkám spíše vlastnoručně zhotovovat a scházet se po čes vánoc více než kdy jindy:-), neb celý rok je pak shon...

Byl jsem, když už je řeč i o neméně důležité stránce života, než jen technika a materiální, hmotné statky-o křestanských svátcích, čímž vlastně vánoce jsou především (a nejen prohýbající se stoly pod jídlem a chlastem...), např. v místním kostele s kamerou točit ("kamerovat" :-)) a fotit mše-především tu půlnoční, kde se i nádherně ozývá zpěv a varhany.
Tam na člověka skutečně dýchne hystorie nejen vánoc, umocněné vůní kadidla, ale i hystorie lidstva a víry (sice jedné z mnoha, ale prověřené stoletími) a máte fůru času i při natáčení přemýšlet o smysluplnosti svého konání a života.

Vřele doporučuji! Mile mě docela překvapila účast i mnoha mladých lidí, alespon na té půlnoční, slavnostní mši. Není nutné být věřící, mile vítáni jsou i byt jen zvědavci, a přispět penězi vás nikdo nenutí, ani neodsuzuje za nepřispění.

Apropo- čas od času (rok od roku) tam potkám i staré a většinou opuštěné bývalé(?) komunisty!...

Já věřím v přátelství, lásku a svobodu jedince! Kteréžto přeji všem (i nepřátelům).
A v co věříte vy?
Odpovědět0  0
distortion (2) | 5.1.20050:00
v chlast drogy a devky, to mam rad:))))) jen doufam ze sem nezabloudi stara:)))
Odpovědět0  0
Ivo Mašek (53) | 23.12.20040:00
Hezky a smysluplně řečené. Fakt. K článku se připojuji, hlavně k tomu poslednímu odstavci. (počítač ale asi stejně nevypnu).
Tímto chci i já celému týmu TVFREAK popřát ą»astný Nový rok.
Ivo Maąek - Churchill
Odpovědět0  0
BOBA (12) | 23.12.20040:00
Dobrý článek, ale vše se vyvíjí a mění. To, že žijeme v relativně svobodné společnosti, nám dává možnost si vybírat, rozhodovat, ale to nás nezbavuje zodpovědnosti.Moji rodiče prožívali jinak Vánoce, já už taky a moje dítě rovněž.Nechci tvrdit, že to měl někdo lepší. Prostě je to jiné. Naše společnost a kultura směřuje od původního záměru jinam, to je prostý fakt. Vždyť není řečeno, že se to možná někdy obloukem nevrátí zpět. Jaké si to kdo udělá, takové to má.
Přeji všem z TV freaku příjemné prožítí Vánočních svátků.
Odpovědět0  0
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.