www.tvfreak.cz
>
>

V online službě Aerovod budou dostupné filmy před premiérou v kinech

V online službě Aerovod budou dostupné filmy před premiérou v kinech
, , aktualita
I česká platforma Aerovod začíná experimentovat se včasnými online premiérami filmů. Zavádí nový model Premium VOD, v rámci kterého nabídne některé snímky dokonce před uvedením v kinech. Začne s českým dramatem Služebníci.
K oblíbeným
reklama
V důsledku pandemie koronaviru došlo vloni k zásadním změnám při uvádění filmů do kin. Některé snímky se objevily rovnou na internetu, jiné měly souběžnou premiéru online a na stříbrném plátně. Této příležitosti se chopily zahraniční služby pro streamování videa, jako jsou Disney+ a HBO Max. Nyní se podobný model dostává i do Česka – dokonce v ještě revolučnější podobě. Platforma Aerovod, které se zaměřuje především na artovou a evropskou produkci, oznámila nový model Premium VOD. V rámci něj bude vybrané filmy uvádět v exkluzivní předpremiéře online a až následně v kinech.
 
 
Jako první si tuto novinku vyzkouší s filmem Služebníci od režiséra Ivana Ostrochovského. Toho historické drama vypráví příběh dvou studentů bohoslovecké fakulty v období 80. let, kteří se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi. Snímek byl poprvé uveden v soutěžní sekci na festivalu Berlinale. Mezi další úspěchy patří vítězství na loňském ročníku Febiofestu či nominace na Evropské filmové ceny. Ve filmu se objeví nejen slovenští herci Samuel Skyva, Samuel Polakovič a Vladimír Strnisko, ale také Vlad Ivanov z Rumunska (4 měsíce, 3 týdny a 2 dny). Služebníci měli mít premiéru v kinech již dříve, ale plány překazilo uzavření kinosálů v rámci protikoronavirových opatření.
 
 
I to je jeden z důvodů, proč Aerovod nabídne neobvyklý způsob premiéry filmu. Služebníci budou dostupní online po dobu 14 dnů, a to od 1. dubna do 15. dubna 2021. Prozatím není jasné, kolik diváci zaplatí za přehrání, ale bude to více, než kolik stojí ostatní filmy. Provozovatel ovšem slibuje slevu pro předplatitele. Aktuálně nabízí Aerovod možnost předplatného (SVOD) ve stylu Netflixu, nebo jednorázového stahování a streamování filmů (TVOD). Předplatné stojí 150 Kč měsíčně, ale nezahrnuje celou databázi. Za přehrání zaplatí diváci obvykle 65 Kč, stažení potom vyjde na 110 Kč nebo více.
 
Historické drama Služebníci se objeví na stříbrném platně po znovuotevření kin. Distributorem snímku je společnost Aerofilms, která patří stejnému vlastníkovi jako služba Aerovod.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala