www.tvfreak.cz
>
>

V online službě Aerovod budou dostupné filmy před premiérou v kinech

V online službě Aerovod budou dostupné filmy před premiérou v kinech
, , aktualita
I česká platforma Aerovod začíná experimentovat se včasnými online premiérami filmů. Zavádí nový model Premium VOD, v rámci kterého nabídne některé snímky dokonce před uvedením v kinech. Začne s českým dramatem Služebníci.
K oblíbeným
reklama
V důsledku pandemie koronaviru došlo vloni k zásadním změnám při uvádění filmů do kin. Některé snímky se objevily rovnou na internetu, jiné měly souběžnou premiéru online a na stříbrném plátně. Této příležitosti se chopily zahraniční služby pro streamování videa, jako jsou Disney+ a HBO Max. Nyní se podobný model dostává i do Česka – dokonce v ještě revolučnější podobě. Platforma Aerovod, které se zaměřuje především na artovou a evropskou produkci, oznámila nový model Premium VOD. V rámci něj bude vybrané filmy uvádět v exkluzivní předpremiéře online a až následně v kinech.
 
 
Jako první si tuto novinku vyzkouší s filmem Služebníci od režiséra Ivana Ostrochovského. Toho historické drama vypráví příběh dvou studentů bohoslovecké fakulty v období 80. let, kteří se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi. Snímek byl poprvé uveden v soutěžní sekci na festivalu Berlinale. Mezi další úspěchy patří vítězství na loňském ročníku Febiofestu či nominace na Evropské filmové ceny. Ve filmu se objeví nejen slovenští herci Samuel Skyva, Samuel Polakovič a Vladimír Strnisko, ale také Vlad Ivanov z Rumunska (4 měsíce, 3 týdny a 2 dny). Služebníci měli mít premiéru v kinech již dříve, ale plány překazilo uzavření kinosálů v rámci protikoronavirových opatření.
 
 
I to je jeden z důvodů, proč Aerovod nabídne neobvyklý způsob premiéry filmu. Služebníci budou dostupní online po dobu 14 dnů, a to od 1. dubna do 15. dubna 2021. Prozatím není jasné, kolik diváci zaplatí za přehrání, ale bude to více, než kolik stojí ostatní filmy. Provozovatel ovšem slibuje slevu pro předplatitele. Aktuálně nabízí Aerovod možnost předplatného (SVOD) ve stylu Netflixu, nebo jednorázového stahování a streamování filmů (TVOD). Předplatné stojí 150 Kč měsíčně, ale nezahrnuje celou databázi. Za přehrání zaplatí diváci obvykle 65 Kč, stažení potom vyjde na 110 Kč nebo více.
 
Historické drama Služebníci se objeví na stříbrném platně po znovuotevření kin. Distributorem snímku je společnost Aerofilms, která patří stejnému vlastníkovi jako služba Aerovod.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik