Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V čele ČT bude ex-šéf Novy Dvořák

21.9.2011, Jiří Piškula, aktualita
Českou televizi povede příštích šest let Petr Dvořák, někdejší ředitel televize Nova. Dnešní tajnou volbou o tom rozhodla Rada České televize, která vybírala z pětice postoupivších kandidátů. Podle mnoha odborníků byl Dvořák jasným favoritem.
Rada ČT zvolila novým generálním ředitelem ČT někdejšího generálního ředitele TV Nova Petra Dvořáka. Ve 2. kole volby získal celkem 12 hlasů. Hynek Chudárek, bývalý výkonný ředitel TV Óčko, obdržel tři hlasy. Po veřejném slyšení všech pěti kandidátů přistoupili radní k prvnímu kolu volby, do 2. kola postoupili Petr Dvořák (13 hlasů) a Hynek Chudárek (7 hlasů). Na třetím místě se umístili Roman Bradáč a Jan Svoboda se třemi hlasy a poslední z pětice kandidátů skončil Radomír Šimek, který dostal jeden hlas.


Na postu generálního ředitele ČT vystřídal Jiřího Janečka bývalý generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.


„Zvolili jsme dobře. Petr Dvořák předvedl precizní výkon, ale dodržel i všechny parametry,“ uvedl na tiskové konferenci předseda Rady ČT Milan Uhde. Dvořákův projekt je podle Uhdeho ucelený se zřetelem ke kulturnímu poslání televize. Na Dvořáka čeká manažerská smlouva s platností od 1. října 2011 do 30. září 2017, která by neměla být tajná.


Personální změny ve vedení zatím nejasné

Dvořák při obhajobě svých návrhů před Radou ČT kromě jiného uvedl, že by rád navázal spolupráci s neúspěšným kandidátem na post ředitele Fero Feničem, pokud bude mít zájem. K případným personálním změnám v současném vedení ČT se nový generální ředitel zatím nechtěl vyjadřovat. Za důležité považuje nejprve se s lidmi na vedoucích pozicích v ČT seznámit a až po té se rozhodne o další spolupráci. Totéž platí pro kandidáty, kteří v ucházení o post generálního ředitele ČT neuspěli. Dvořák zmínil, že někteří z nich ve svých projektech přínosné nápady.
Nový kanál ČT už příští rok

Prioritou Dvořáka v počátcích funkčního období bude schválení rozpočtu pro rok 2012. Změny, které Dvořák chystá, se ale neprojeví hned. Například programové změny se projeví nejspíš až na jaře, stejně tak koncept například hlavní zpravodajské relace Události nelze změnit hned, uvedl Dvořák. Nový ředitel chce také dostat televizi více do regionů, vrátit na obrazovky satiru a plánuje zavedení 5. kanálu zaměřeného na děti a mládež. Dvořák odhaduje, že vybudování nového kanálu by vyšlo na maximálně 150 milionů korun ročně, neboť televize může využít stávající technologie či svůj bohatý archiv. Nový kanál by měl vzniknout do konce roku 2012.

Zdroj: ČT24