Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Uživatele Sony TV obtěžuje vyskakovací okno, údajně kvůli EU

12.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Televizory Sony po poslední aktualizaci zobrazují varování, které uživatele obtěžuje při některých změnách nastavení obrazu. Výrobce se hájí tím, že pouze respektuje nařízení EU. Podobné okno se tak nejspíš objeví i na televizích konkurence.
Někteří majitele televizorů od Sony si začali stěžovat, že se v uživatelském rozhraní setkali s novým vyskakovacím oknem, které se poprvé objevilo po nedávné aktualizaci firmwaru. Panika není na místě. Nejedná se o reklamu, která by se najednou objevila v televizorech. Ani okno, které by zničehonic vyskakovalo během sledování televize. Přesto se jedná o funkci, kterou asi většina uživatelů neuvítá s otevřenou náručí. Naštěstí se ovšem s tímto oknem setkáte pouze v menu televizoru při změně některých nastavení.
 
 
Tento nový prvek ve svém videu podrobně popsal Vincent Teoh z kanálu HDTVTest. Vyskakovací okno se objeví v případě, kdy zvýšíte hladinu jasu, kontrast, gamma, úroveň černé a další parametry. Upozorní vás na to, že změnou konfigurace může dojít ke zvýšení spotřeby elektrické energie. Okna se zbavíte stisknutím tlačítka OK, kterým potvrdíte změnu. Pokud byste místo toho zvolili Cancel (Zrušit), došlo by k navrácení předchozího nastavení.
 
Snad nikdo nemění nastavení obrazu každý den, ale přesto se jedná o další zbytečný krok navíc. Okno se navíc zobrazí při každé změně, pokud si tedy s konfigurací televizoru plánujete pohrát, budete muset toto upozornění potvrzovat nespočetněkrát. Novinka byla zaznamenána v uživatelském rozhraní televizoru Sony XH90 s firmwarem ve verzi 6.0429, ale patrně se týká také dalších modelů této značky s Android TV, jako jsou AF9, AG9, A8 nebo XH95.

Vyskakovací okno není žádná iniciativa Sony. Podle vyjádření britského zastoupení značky je důvodem nařízení Evropské unie, které by mělo pomoci ke snížení spotřeby energie. Zpráva se tedy bude zobrazovat pouze na televizorech pro evropské trhy. Je ovšem zvláštní, že byla zaznamenána na britském trhu, když ostrovní stát vystoupil z EU. Sony se nechalo slyšet, že na základě zpětné vazby uživatelů provede změny podoby tohoto vyskakovacího okna. Majitelé televizí konkurenčních značek mohou v budoucnu očekávat podobné upozornění, které bude v souladu s nařízeními EU.
 
 


reklama
reklama