www.tvfreak.cz
>
>
>

Uživatele Sony TV obtěžuje vyskakovací okno, údajně kvůli EU

Uživatele Sony TV obtěžuje vyskakovací okno, údajně kvůli EU
, , aktualita
Televizory Sony po poslední aktualizaci zobrazují varování, které uživatele obtěžuje při některých změnách nastavení obrazu. Výrobce se hájí tím, že pouze respektuje nařízení EU. Podobné okno se tak nejspíš objeví i na televizích konkurence.
K oblíbeným
reklama
Někteří majitele televizorů od Sony si začali stěžovat, že se v uživatelském rozhraní setkali s novým vyskakovacím oknem, které se poprvé objevilo po nedávné aktualizaci firmwaru. Panika není na místě. Nejedná se o reklamu, která by se najednou objevila v televizorech. Ani okno, které by zničehonic vyskakovalo během sledování televize. Přesto se jedná o funkci, kterou asi většina uživatelů neuvítá s otevřenou náručí. Naštěstí se ovšem s tímto oknem setkáte pouze v menu televizoru při změně některých nastavení.
 
 
Tento nový prvek ve svém videu podrobně popsal Vincent Teoh z kanálu HDTVTest. Vyskakovací okno se objeví v případě, kdy zvýšíte hladinu jasu, kontrast, gamma, úroveň černé a další parametry. Upozorní vás na to, že změnou konfigurace může dojít ke zvýšení spotřeby elektrické energie. Okna se zbavíte stisknutím tlačítka OK, kterým potvrdíte změnu. Pokud byste místo toho zvolili Cancel (Zrušit), došlo by k navrácení předchozího nastavení.
 
Snad nikdo nemění nastavení obrazu každý den, ale přesto se jedná o další zbytečný krok navíc. Okno se navíc zobrazí při každé změně, pokud si tedy s konfigurací televizoru plánujete pohrát, budete muset toto upozornění potvrzovat nespočetněkrát. Novinka byla zaznamenána v uživatelském rozhraní televizoru Sony XH90 s firmwarem ve verzi 6.0429, ale patrně se týká také dalších modelů této značky s Android TV, jako jsou AF9, AG9, A8 nebo XH95.

Vyskakovací okno není žádná iniciativa Sony. Podle vyjádření britského zastoupení značky je důvodem nařízení Evropské unie, které by mělo pomoci ke snížení spotřeby energie. Zpráva se tedy bude zobrazovat pouze na televizorech pro evropské trhy. Je ovšem zvláštní, že byla zaznamenána na britském trhu, když ostrovní stát vystoupil z EU. Sony se nechalo slyšet, že na základě zpětné vazby uživatelů provede změny podoby tohoto vyskakovacího okna. Majitelé televizí konkurenčních značek mohou v budoucnu očekávat podobné upozornění, které bude v souladu s nařízeními EU.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik