www.tvfreak.cz
>
>
>

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV
, , aktualita
Nizozemská spotřebitelská organizace hlásí zvýšený počet stížností od majitelů starších chytrých televizorů, kterým vadí mizející aplikace. Nejčastěji se to týká modelů od Samsungu, ale zastoupeny jsou i další značky.
reklama
Koupíte si drahý televizor s chytrými funkcemi, ale po pár letech na něm přestanou fungovat vaše oblíbené aplikace. To je problém, na který si stěžuje čím dál více zákazníků. Asociace spotřebitelů v Nizozemsku zaznamenává tyto případy už několik let, proto letos v březnu zavedlo pro tyto stížnosti speciální formulář. Mnoho hlášení se přitom týká televizorů starých tři až pět let, které by přitom ještě neměly patřit do starého železa. Televizní přijímač si přece jen většina z nás nekupuje na dva roky nebo dokonce méně, jako tomu často bývá v případě smartphonů.
 
 
„Se zařízeními připojenými k internetu je nezbytné, aby byla zaručena bezpečnost a funkčnost po přiměřenou dobu. Spotřebitelé vědomě kupují televizor, na kterém mohou používat aplikace a také za ně platit. Není možné, aby po třech letech přestala správně fungovat významná část televizoru. Tuto otázku představíme výrobců a budeme trvat na vyřešení,“ uvedl šéf spotřebitelské organizace Bart Combée.
 
 

Nejvíce stížností od majitelů Samsung TV

 
Skoro polovina stížností se týká aplikace nizozemské veřejnoprávní televize NPO, která od loňského června přestala fungovat na Smart TV před rokem 2014. Dvaceti procentům zákazníků, kteří se obrátili na Asociaci spotřebitelů, potom zmizel YouTube. Více než 60 % zpráv pochází od majitelů televizorů Samsung. To ovšem může být způsobeno i tím, že jde o nejrozšířenější značku na trhu. Významněji jsou zastoupeny také přijímače Philips (21%), Sony (6%) a LG (5%).
 
Nizozemská spotřebitelská organizace očekává od výrobců televizorů tři řešení.
  • Opatření, jako například dohody s vývojáři, aby aplikace a software fungoval na chytrých televizorech po dobu jejich používání.
  • Slib, že aplikace budou na televizor fungovat minimálně po dobu šesti let. Pokud ne, nabídne výrobce zákazníkům alternativu nebo kompenzaci.
  • Aktuálně dotčeným spotřebitelům nabídnout odškodnění, například v podobě bezplatného multimediálního přehrávače, aby mohli nadále používat dané aplikace.
Setkali jste se na svém chytrém televizoru někdy s tím, že by nějaká důležitá aplikace zmizela nebo trvale přestala fungovat?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik