www.tvfreak.cz
>
>
>

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV
, , aktualita
Nizozemská spotřebitelská organizace hlásí zvýšený počet stížností od majitelů starších chytrých televizorů, kterým vadí mizející aplikace. Nejčastěji se to týká modelů od Samsungu, ale zastoupeny jsou i další značky.
reklama
Koupíte si drahý televizor s chytrými funkcemi, ale po pár letech na něm přestanou fungovat vaše oblíbené aplikace. To je problém, na který si stěžuje čím dál více zákazníků. Asociace spotřebitelů v Nizozemsku zaznamenává tyto případy už několik let, proto letos v březnu zavedlo pro tyto stížnosti speciální formulář. Mnoho hlášení se přitom týká televizorů starých tři až pět let, které by přitom ještě neměly patřit do starého železa. Televizní přijímač si přece jen většina z nás nekupuje na dva roky nebo dokonce méně, jako tomu často bývá v případě smartphonů.
 
 
„Se zařízeními připojenými k internetu je nezbytné, aby byla zaručena bezpečnost a funkčnost po přiměřenou dobu. Spotřebitelé vědomě kupují televizor, na kterém mohou používat aplikace a také za ně platit. Není možné, aby po třech letech přestala správně fungovat významná část televizoru. Tuto otázku představíme výrobců a budeme trvat na vyřešení,“ uvedl šéf spotřebitelské organizace Bart Combée.
 
 

Nejvíce stížností od majitelů Samsung TV

 
Skoro polovina stížností se týká aplikace nizozemské veřejnoprávní televize NPO, která od loňského června přestala fungovat na Smart TV před rokem 2014. Dvaceti procentům zákazníků, kteří se obrátili na Asociaci spotřebitelů, potom zmizel YouTube. Více než 60 % zpráv pochází od majitelů televizorů Samsung. To ovšem může být způsobeno i tím, že jde o nejrozšířenější značku na trhu. Významněji jsou zastoupeny také přijímače Philips (21%), Sony (6%) a LG (5%).
 
Nizozemská spotřebitelská organizace očekává od výrobců televizorů tři řešení.
  • Opatření, jako například dohody s vývojáři, aby aplikace a software fungoval na chytrých televizorech po dobu jejich používání.
  • Slib, že aplikace budou na televizor fungovat minimálně po dobu šesti let. Pokud ne, nabídne výrobce zákazníkům alternativu nebo kompenzaci.
  • Aktuálně dotčeným spotřebitelům nabídnout odškodnění, například v podobě bezplatného multimediálního přehrávače, aby mohli nadále používat dané aplikace.
Setkali jste se na svém chytrém televizoru někdy s tím, že by nějaká důležitá aplikace zmizela nebo trvale přestala fungovat?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“ Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“
LG jako první významný výrobce nabídne televizory, které prošly certifikací aliance WiSA. Po dokoupení příslušenství tedy OLED TV i vybrané LCD TV pro rok 2019 zvládnou bezdrátový přenos vysoce kvalitního zvuku v tomto standardu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely
Japan OLED, společný podnik Sony a Panasonicu, se pochlubil několika prototypy OLED panelů vyrobených pomocí tisku. Jedná se o televizor, počítačový monitor, ale i displeje pro použití v automobilech či chytrých domácnostech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+ Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+
Oppo sice ukončilo výrobu a vývoj nových produktů, ale pokračuje v brilantní poprodejní podpoře. Během několika týdnů by měla na modely UHD Blu-ray přehrávačů dorazit aktualizace přidávající podporu HDR10+.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce
Zákazníci O2 TV se mohou těšit na rozšířenou nabídku obsahu ve službě HBO On Demand. Kromě toho se v O2 Videotéce objevila nová sekce obsahující nejoblíbenější vánoční filmy. Připravena je také bezplatná ochutnávka dvou programů.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV
Moderní televize mají funkci vyhlazování obrazu, který pak působí mnohem plynuleji. Zatímco některému typu obsahu to prospívá, mnohé to docela ničí. A Tom Cruise nám k tomu řekl svůj kritický názor. Anketa: Jakou snímkovací frekvenci chcete vy?
7.12.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů