www.tvfreak.cz
>
>
>

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV

Uživatelé si stěžují na mizející aplikace ze smart TV
, , aktualita
Nizozemská spotřebitelská organizace hlásí zvýšený počet stížností od majitelů starších chytrých televizorů, kterým vadí mizející aplikace. Nejčastěji se to týká modelů od Samsungu, ale zastoupeny jsou i další značky.
reklama
Koupíte si drahý televizor s chytrými funkcemi, ale po pár letech na něm přestanou fungovat vaše oblíbené aplikace. To je problém, na který si stěžuje čím dál více zákazníků. Asociace spotřebitelů v Nizozemsku zaznamenává tyto případy už několik let, proto letos v březnu zavedlo pro tyto stížnosti speciální formulář. Mnoho hlášení se přitom týká televizorů starých tři až pět let, které by přitom ještě neměly patřit do starého železa. Televizní přijímač si přece jen většina z nás nekupuje na dva roky nebo dokonce méně, jako tomu často bývá v případě smartphonů.
 
 
„Se zařízeními připojenými k internetu je nezbytné, aby byla zaručena bezpečnost a funkčnost po přiměřenou dobu. Spotřebitelé vědomě kupují televizor, na kterém mohou používat aplikace a také za ně platit. Není možné, aby po třech letech přestala správně fungovat významná část televizoru. Tuto otázku představíme výrobců a budeme trvat na vyřešení,“ uvedl šéf spotřebitelské organizace Bart Combée.
 
 

Nejvíce stížností od majitelů Samsung TV

 
Skoro polovina stížností se týká aplikace nizozemské veřejnoprávní televize NPO, která od loňského června přestala fungovat na Smart TV před rokem 2014. Dvaceti procentům zákazníků, kteří se obrátili na Asociaci spotřebitelů, potom zmizel YouTube. Více než 60 % zpráv pochází od majitelů televizorů Samsung. To ovšem může být způsobeno i tím, že jde o nejrozšířenější značku na trhu. Významněji jsou zastoupeny také přijímače Philips (21%), Sony (6%) a LG (5%).
 
Nizozemská spotřebitelská organizace očekává od výrobců televizorů tři řešení.
  • Opatření, jako například dohody s vývojáři, aby aplikace a software fungoval na chytrých televizorech po dobu jejich používání.
  • Slib, že aplikace budou na televizor fungovat minimálně po dobu šesti let. Pokud ne, nabídne výrobce zákazníkům alternativu nebo kompenzaci.
  • Aktuálně dotčeným spotřebitelům nabídnout odškodnění, například v podobě bezplatného multimediálního přehrávače, aby mohli nadále používat dané aplikace.
Setkali jste se na svém chytrém televizoru někdy s tím, že by nějaká důležitá aplikace zmizela nebo trvale přestala fungovat?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+ Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách
Na fóru Loewe prosákly informace o dvou připravovaných modelech 4K LCD TV z řady Bild 1. Potěší především zájemce o menší televize, nabídnou totiž úhlopříčky 43" a 49". Na trh by se měly dostat v dubnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+ Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+
Seriály z produkce Netflixu, které vznikaly ve spolupráci s Marvelem, definitivně končí. Jako poslední vyjde třetí série Jessicy Jones. Není pochyb o tom, že hlavním důvodem bude vlastní streamovací služba, kterou spustí Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision
Pro rok 2019 si Panasonic přichystal čtyři nové řady LCD TV se 4K HDR. Nalezneme je v řadách GX940, GX900, GX800 a GX700 s úhlopříčkami 40" až 75". Nejvyšší model využívá obnovovací frekvenci 100 Hz a procesor HCX Pro Intelligent.
19.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV Panasonic zdvojnásobil svou nabídku OLED TV
Zatímco vloni nabízel Panasonic televizory s OLED pouze ve dvou řadách, pro rok 2019 přichystal rovnou čtyři – GZ2000, GZ1500, GZ1000 a GZ950. Všechny modely podporují zároveň HDR10+ a Dolby Vision, nechybí ani Dolby Atmos.
18.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik