UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC

UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC
, , aktualita
Společnost UMAX si pro český trh připravila distribuci novinky Xtreamer Ultra, což je hotové HTPC postavené na platformě NVIDIA ION2. Můžeme je tak zařadit do rodiny multimediálních přehrávačů, byť je jeho základem v podstatě klasické PC...
K oblíbeným
reklama
Xtreamer Ultra je tedy založen na procesoru Atom D525 od firmy Intel, který je doplněn o grafické řešení NVIDIA ION2, jež mu dodá potřebný výkon pro multimédia, aby mohl celý systém dobře pracovat jako síťový multimediální přehrávač i pro Full HD videa. Dle firmy UMAX nám má tento produkt poskytnout vysoký výkon i výbavu a také uživatelský komfort a široké možnosti pro softwarové vybavení. Ještě aby ne, když jde o PC.Xtreamer Ultra nabízí v základní výbavě také 4GB operační paměti DDR3, k tomu šest portů USB 2.0 (bohužel žádný verze 3.0), port eSATA a výstup HDMI verze 1.4. K síti se připojíme pomocí Gigabitového Ethernetového rozhraní a nebo Wi-Fi (volitelný USB adaptér).Produkt přichází jako řešení All-in-One, takže v balení najdeme také dálkový ovladač, HDMI kabel, malou bezdrátovou klávesnici s touchpadem a také 8GB USB Flash disk se systémem Ultra OS Everest, což je modifikovaný Ubuntu Linux s předinstalovanými Open office, Firefox, Skype, Boxee i XBMC. V případě potřeby si však uživatel může samozřejmě nainstalovat i Windows 7, Vista či XP, k nimž nám výrobce dodá ovladače. Cena Xtreamer Ultra bez HDD je 7990 Kč s DPH a pak tu budou i verze s 500GB či 750GB diskem a předinstalovaným OS Ultra. Na trh se tato novinka dostane 6. června.

Zdroj: TZ UMAX
Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik