UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC

UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC
, , aktualita
Společnost UMAX si pro český trh připravila distribuci novinky Xtreamer Ultra, což je hotové HTPC postavené na platformě NVIDIA ION2. Můžeme je tak zařadit do rodiny multimediálních přehrávačů, byť je jeho základem v podstatě klasické PC...
K oblíbeným
reklama
Xtreamer Ultra je tedy založen na procesoru Atom D525 od firmy Intel, který je doplněn o grafické řešení NVIDIA ION2, jež mu dodá potřebný výkon pro multimédia, aby mohl celý systém dobře pracovat jako síťový multimediální přehrávač i pro Full HD videa. Dle firmy UMAX nám má tento produkt poskytnout vysoký výkon i výbavu a také uživatelský komfort a široké možnosti pro softwarové vybavení. Ještě aby ne, když jde o PC.Xtreamer Ultra nabízí v základní výbavě také 4GB operační paměti DDR3, k tomu šest portů USB 2.0 (bohužel žádný verze 3.0), port eSATA a výstup HDMI verze 1.4. K síti se připojíme pomocí Gigabitového Ethernetového rozhraní a nebo Wi-Fi (volitelný USB adaptér).Produkt přichází jako řešení All-in-One, takže v balení najdeme také dálkový ovladač, HDMI kabel, malou bezdrátovou klávesnici s touchpadem a také 8GB USB Flash disk se systémem Ultra OS Everest, což je modifikovaný Ubuntu Linux s předinstalovanými Open office, Firefox, Skype, Boxee i XBMC. V případě potřeby si však uživatel může samozřejmě nainstalovat i Windows 7, Vista či XP, k nimž nám výrobce dodá ovladače. Cena Xtreamer Ultra bez HDD je 7990 Kč s DPH a pak tu budou i verze s 500GB či 750GB diskem a předinstalovaným OS Ultra. Na trh se tato novinka dostane 6. června.

Zdroj: TZ UMAX
Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala