UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC

UMAX Xtreamer Ultra - hotový HTPC
, , aktualita
Společnost UMAX si pro český trh připravila distribuci novinky Xtreamer Ultra, což je hotové HTPC postavené na platformě NVIDIA ION2. Můžeme je tak zařadit do rodiny multimediálních přehrávačů, byť je jeho základem v podstatě klasické PC...
K oblíbeným
reklama
Xtreamer Ultra je tedy založen na procesoru Atom D525 od firmy Intel, který je doplněn o grafické řešení NVIDIA ION2, jež mu dodá potřebný výkon pro multimédia, aby mohl celý systém dobře pracovat jako síťový multimediální přehrávač i pro Full HD videa. Dle firmy UMAX nám má tento produkt poskytnout vysoký výkon i výbavu a také uživatelský komfort a široké možnosti pro softwarové vybavení. Ještě aby ne, když jde o PC.Xtreamer Ultra nabízí v základní výbavě také 4GB operační paměti DDR3, k tomu šest portů USB 2.0 (bohužel žádný verze 3.0), port eSATA a výstup HDMI verze 1.4. K síti se připojíme pomocí Gigabitového Ethernetového rozhraní a nebo Wi-Fi (volitelný USB adaptér).Produkt přichází jako řešení All-in-One, takže v balení najdeme také dálkový ovladač, HDMI kabel, malou bezdrátovou klávesnici s touchpadem a také 8GB USB Flash disk se systémem Ultra OS Everest, což je modifikovaný Ubuntu Linux s předinstalovanými Open office, Firefox, Skype, Boxee i XBMC. V případě potřeby si však uživatel může samozřejmě nainstalovat i Windows 7, Vista či XP, k nimž nám výrobce dodá ovladače. Cena Xtreamer Ultra bez HDD je 7990 Kč s DPH a pak tu budou i verze s 500GB či 750GB diskem a předinstalovaným OS Ultra. Na trh se tato novinka dostane 6. června.

Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K
Marantz se stal teprve druhým výrobcem, který do své nabídky zařadil AV přijímače podporující rozlišení 8K. Jedná se o celkem čtyři modely ze série SR, které jsou připraveny na všechny nové funkce a formáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik