Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Umax nabízí nový přehrávač s TV tunerem

5.6.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Umax uvádí svůj nejnovější Full HD přehrávač, jenž je zároveň vybaven také digitálním TV tunerem. Jedná se o model eGreat EG-M33H DVBT s podporou mnoha audio a video formátů a dalšími funkcemi, jež si nyní představíme.
UMAX eGreat EG-M33H DVBT tedy nabízí DTV tuner, s jehož pomocí si můžeme vysílaný televizní signál zaznamenávat i ve vysokém rozlišení. Kompatibilita je zajištěna s video a audio formáty, kam patří .AVI, .ISO, .MKV (H264), BlueRay ISO, AC3, DTS, FLAC atd. Také se dočkáme podpory DTS zvuku včetně dekódování do stereo signálu, což je využitelné tehdy, když nemáme k dospozici externí dekodér a připojujeme přehrávač pomocí HDMI rozhraní přímo do televizního přijímače.Uživatelské rozhraní bylo lokalizováno do češtiny a stejně tak nechybí podpora českých titulků v UTF-8. Umax dále zdůrazňuje tichý chod tohoto zařízení díky kovovému tělu, ale i tak je zde pro chlazení ventilátor. Pevný disk je zde umístěn do vyjmutelného šuplíku a kromě něj můžeme použít jako zdroj dat i lokální síť (protokoly SMB, NFS a podpora uPnP).Všechny konektory jsou na zadní straně zařízení a najdeme tam USB Host porty i USB Slave port pro připojení k počítači, port RJ-45 pro LAN 10/100 Mbps, výstup HDMI 1.3 (ař 1080p, HD audio) optický digitální 5.1 výstup a také komponentní/kompozitní výstupy. Na přední straně pak nechybí stavový LCD displej, pomocí programového průvodce EPG s podporou českého jazyka si můžeme až na týden dopředu nastavit nahrávání a k dispozici jsou dvě verze za různou cenu.

Základní model eGreat EG-M33H DVBT bez disku přijde na 6990 Kč s DPH a verze s 1TB SATA diskem stojí o 2500 Kč více. Kromě toho za další příplatem je možné koupit USB adaptér WiFi 802.11n. V balení pak dostaneme HDMI kabel, dálkové ovládání, DVBT anténa, AV kabel, USB kabel a napájecí adaptér.

Zdroj: TZ Umax