Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UMAX má nové multimediální centrum eGreat EG-M34A

22.4.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost UMAX si pro nás připravila své nové multimediální centrum s označením eGreat EG-M34A, jež má zachovat všechny funkce modelu EG-M31B, tedy až na jeden detail. Jinak se zde také uplatní procesor Sigma Designs 8635 pro zpracování řady formátů.
UMAX si pro nás tedy připravil o něco levnější obdobu modelu EG-M31B, kde se ono B obmění za A. Oním jediným rozdílem je to, že pevný disk se zde připojuje pomocí rozhraní external SATA a není pro něj místo uvnitř zařízení.Tank eGreat EG-M34A a jeho Sigma Designs 8635 zvládne zprostředkovat video a audio formáty AVI, ISO, MKV (H264), AC3, DTS, FLAC a další. Nabízí rovněž lokalizované menu i podporu českých titulků, respektive jejich formátování.Na zadní straně přístroje se nacházejí veškeré vstupy a výstupy. Jedná se o dva porty USB pro připojení externích zařízení, port LAN 10/100 Mbps, výstup HDMI 1.3 (až 1080p), optický digitální výstup s 5.1 kanály, a také komponentní/ kompozitní výstupy. Výjimkou je však boční konektor eSATA. Kabel k němu mimochodem dostaneme v balení a disk si můžeme naformátovat na systémy EXT3, NTFS a FAT32.

Po připojení disku budeme moci eGreat EG-M34A používat i jako zařízení NAS (Network Attached Storage) a přistupovat k jeho datům pomocí protokolů Samba a FTP. Díky LAN také budeme moci přehrávat obsah portálů YouTube, Yahoo!, Google Video, MetaCafe, Picasa, Shoutcast, iPodcast, atp.

Cena činí 4000 Kč s DPH a za příplatek si budeme moci zařízení připojit pomocí adaptéru WiFi 802.11n. A aby toho nebylo málo, za 9000 Kč s DPH k přehrávači dostaneme také NAS server QNAP TS-109II, jenž nám poskytne další funkce. Více informací se skrývá v odkazu na zdroj.

Zdroj: TZ UMAX