Umax a Xtreamer pro HD multimedia

Umax a Xtreamer pro HD multimedia
, , aktualita
Společnost Umax si pro nás připravila další multimediální přehrávač, jenž je určen pro zpracování a reprodukci filmů, fotografií a hudby. Jmenuje se Xtreamer a nyní se podíváme na jeho vlastnosti tak, jak je prezentuje výrobce.
K oblíbeným
reklama
Xtreamer má tedy evidentně název odvozený od slov streamer a extreme, což o něm leccos napovídá, ale otázkou je, zda zrovna ono extreme má své opodstatnění. Umax se zde chlubí novým procesorem Realtek 1283, jenž bude konkurovat čipům Sigma Designs 8634.Realtek 1283 tak zvládne množství audio a video formátů, kam patří .AVI, .ISO, .MKV (H264), AC3, DTS, FLAC a další. Uživatelské prostředí je také lokalizováno do češtiny, což by nebylo úplné bez podpory kódování titulků UTF-8 a CP1250.Veškeré výstupy nese zadní strana Xtreameru a jsou tu dva USB host porty pro další úložná zařízení, pak Ethernet 10/100 Mbit/s, výstup HDMI 1.3 pro rozlišení až 1080p, optický digitální 5.1 výstup a také kompozitní výstupy pro připojení starších televizorů. Jako hlavní úložné zařízení se využije 2,5palcový disk s rozhraním SATA a i díky němu se Xtreamer umí v síti chovat jako klasický NAS server. Ten může ale kromě klasického Ethernetu fungovat také přes Wi-Fi s použitím USB adaptéru 802.11n. Ten je součástí balení stejně jako dálkový ovladač.Integrované webové služby nabídnou přístup a přehrávání obsahu z YouTube, Picassa a jiných podobných serverů. Cena byla stanovena na 3490 Kč s DPH, model s 320GB diskem přijde na 4990 Kč a s 500GB diskem na 5990 Kč.

Zdroj: TZ Umax
Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik