Umax a Xtreamer pro HD multimedia

Umax a Xtreamer pro HD multimedia
, , aktualita
Společnost Umax si pro nás připravila další multimediální přehrávač, jenž je určen pro zpracování a reprodukci filmů, fotografií a hudby. Jmenuje se Xtreamer a nyní se podíváme na jeho vlastnosti tak, jak je prezentuje výrobce.
K oblíbeným
reklama
Xtreamer má tedy evidentně název odvozený od slov streamer a extreme, což o něm leccos napovídá, ale otázkou je, zda zrovna ono extreme má své opodstatnění. Umax se zde chlubí novým procesorem Realtek 1283, jenž bude konkurovat čipům Sigma Designs 8634.Realtek 1283 tak zvládne množství audio a video formátů, kam patří .AVI, .ISO, .MKV (H264), AC3, DTS, FLAC a další. Uživatelské prostředí je také lokalizováno do češtiny, což by nebylo úplné bez podpory kódování titulků UTF-8 a CP1250.Veškeré výstupy nese zadní strana Xtreameru a jsou tu dva USB host porty pro další úložná zařízení, pak Ethernet 10/100 Mbit/s, výstup HDMI 1.3 pro rozlišení až 1080p, optický digitální 5.1 výstup a také kompozitní výstupy pro připojení starších televizorů. Jako hlavní úložné zařízení se využije 2,5palcový disk s rozhraním SATA a i díky němu se Xtreamer umí v síti chovat jako klasický NAS server. Ten může ale kromě klasického Ethernetu fungovat také přes Wi-Fi s použitím USB adaptéru 802.11n. Ten je součástí balení stejně jako dálkový ovladač.Integrované webové služby nabídnou přístup a přehrávání obsahu z YouTube, Picassa a jiných podobných serverů. Cena byla stanovena na 3490 Kč s DPH, model s 320GB diskem přijde na 4990 Kč a s 500GB diskem na 5990 Kč.

Zdroj: TZ Umax
Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala