Umax a Xtreamer pro HD multimedia

Umax a Xtreamer pro HD multimedia
, , aktualita
Společnost Umax si pro nás připravila další multimediální přehrávač, jenž je určen pro zpracování a reprodukci filmů, fotografií a hudby. Jmenuje se Xtreamer a nyní se podíváme na jeho vlastnosti tak, jak je prezentuje výrobce.
K oblíbeným
reklama
Xtreamer má tedy evidentně název odvozený od slov streamer a extreme, což o něm leccos napovídá, ale otázkou je, zda zrovna ono extreme má své opodstatnění. Umax se zde chlubí novým procesorem Realtek 1283, jenž bude konkurovat čipům Sigma Designs 8634.Realtek 1283 tak zvládne množství audio a video formátů, kam patří .AVI, .ISO, .MKV (H264), AC3, DTS, FLAC a další. Uživatelské prostředí je také lokalizováno do češtiny, což by nebylo úplné bez podpory kódování titulků UTF-8 a CP1250.Veškeré výstupy nese zadní strana Xtreameru a jsou tu dva USB host porty pro další úložná zařízení, pak Ethernet 10/100 Mbit/s, výstup HDMI 1.3 pro rozlišení až 1080p, optický digitální 5.1 výstup a také kompozitní výstupy pro připojení starších televizorů. Jako hlavní úložné zařízení se využije 2,5palcový disk s rozhraním SATA a i díky němu se Xtreamer umí v síti chovat jako klasický NAS server. Ten může ale kromě klasického Ethernetu fungovat také přes Wi-Fi s použitím USB adaptéru 802.11n. Ten je součástí balení stejně jako dálkový ovladač.Integrované webové služby nabídnou přístup a přehrávání obsahu z YouTube, Picassa a jiných podobných serverů. Cena byla stanovena na 3490 Kč s DPH, model s 320GB diskem přijde na 4990 Kč a s 500GB diskem na 5990 Kč.

Zdroj: TZ Umax
reklama
Nejnovější články
Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik