Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Twitter přijde s aplikací pro chytré TV, chce se více soustředit na video

, , aktualita
Twitter přijde s aplikací pro chytré TV, chce se více soustředit na video
Sociální síť Twitter vidí potenciál ve videu, které údajně tvoří 10 % stráveného času na síti. Elon Musk a Linda Yaccarino tak oznámili, že síť přijde s aplikací pro chytré televize a více se bude soustředit na video obsah.
Twitter přijde s aplikací pro chytré TV, chce se více soustředit na video
Twitteru se poslední dobou moc nedaří. Obrovský odliv inzerentů se daří mazat jen velmi pomalu a sociální síť by se ráda zbavila své obrovské závislosti na reklamách. Její nová snaha by ale na reklamách měla být patrně také částečně závislá. Linda Yaccarino, nynější CEO Twitteru, se nechala v prezentaci pro investory slyšet, že lidé stráví na sociální síti Twitter zhruba 10 % času sledováním videa. A právě video by se mělo stát jedním z prostředků, jak posunout Twitter o něco dál. Platforma by totiž chtěla vytvořit aplikaci novou aplikaci pro chytré televize, aby bylo možné sledovat videa z Twitteru pohodlně i na Smart TV.
 
Elon Musk Twitter
autor: Daniel Oberhaus, CC BY-SA 2.0, přes Flickr (přidáno logo)
 
Měla by se z něj stát  platforma trochu více podobná síti YouTube nebo TikToku pro různé tvůrce a komerční spolupráce. Jednou z nich je show "Tucker on Twitter", kterou moderuje Tucker Carlson od té doby, co opustil Fox News. K podobným show může Twitter opět nabízet reklamní prostor nebo jiné sponzorované příspěvky. Zda se něco takového rozjede, nebo je to jen zoufalý pokus udržet Twitter při životě, to se teprve ukáže. Co myslíte vy?