Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tvůrce seriálu Black Mirror vyzkoušel ChatGPT. Je podle něj k ničemu

26.6.2023, Milan Šurkala, aktualita
Tvůrce seriálu Black Mirror vyzkoušel ChatGPT. Je podle něj k ničemu
Tvůrce seriálu Black Mirror, Charlie Brooker, vyzkoušel schopnosti chatbota ChatGPT pro psaní nových epizod seriálu pro streamovací službu Netflix. Výkon umělé inteligence ale ohodnotil ne zrovna slušnými slovy.
Chatbot ChatGPT zvládá spoustu zajímavých věcí, ale psaní nových epizod seriálu Black Mirror, který vysílá streamovací služba Netflix, to asi nebude. Tvrdí to alespoň tvůrce seriálu Charlie Brooker. Ten v rozhovoru pro magazín Empire řekl, že si ChatGPT chvíli hrál, ale nebyl z toho moc nadšený. Když do systému zadal poměrně vágní "vygeneruj novou epizodu Black Mirror", dostal něco, co na první pohled nevypadalo vůbec špatně. Bohužel, na druhý pohled to už bylo horší, a zde už použil i sprostá slova.
 
Black Mirror
 
Podle něj systém prostě jen vzal všechny předchozí epizody seriálu, nějak je smíchal dohromady a vyplivl výsledek. Jak se člověk hlouběji ponořil do toho, co ChatGPT stvořilo jako návrh na novou epizodu, nebylo zde nic originálního. Podle Brookera mu ChatGPT nedovolil "porušit jeho vlastní pravidla" toho, co bylo v předchozích epizodách a nepřišel s ničím přelomovým. Kdo ví, co vše Brooker vlastně zkoušel, a zda se také snažil bych v následujících příkazech trochu konkrétnější v tom, co tam chce a co naopak ne.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.