Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

TV počítač HomeBrain se představuje

, , aktualita
TV počítač HomeBrain se představuje
Společnost High Tech Park si pro nás připravila "televizní počítač" s názvem HomeBrain. Jedná se o zařízení velikosti set top boxu, které připojíme k televizoru a budeme si moci užívat nabízených funkcí. Na ty se nyní v krátkosti podívejme.
TV počítač HomeBrain se představuje
HomeBrain od společnosti High Tech Park tak nabídne nejen obvyklé možnosti sledování filmů, poslouchání hudby, surfování po webu, telefonování přes Skype a podobně, ale také komunikaci s osobním lékařem s možností předávání informací o zdravotním stavu. A právě zde budeme moci využít volitelné doplňky jimiž jsou osobní váha, EKG, tlakoměr či glukoměr. K zahození pak ani není to, že HomeBrain má být snadno použitelný i pro laiky, kteří dostanou oboustranný ovladač s QWERTY klávesnicí a funkcí myši.

Dále má HomeBrain v nabídce vlastní digitální televizní tuner, zapojit do něj můžeme interní pevný disk, nebo externí datové úložiště s rozhraním USB včetně CD/DVD mechaniky. K jeho funkcím patří vytváření nových alb a prohlížení fotografií nebo sledování a poslech internetové televize a rádií. Zařízení ale není založeno na Androidu, ale na obstarožním OS Windows Embedded, ale díky tomu má prý být velmi stabilní a po výpadku proudu umí naběhnout v posledním nastavení.

Vedle funkcí domácího doktora také HomeBrain umožní vzdálené ovládání světel, zásuvek a různých elektronických prvků včetně tzv. asistivních technologií pro lidi potřebující zvýšenou péči. Sem patří také možnost sledování obrazu kamer ve světě, nebo těch instalovaných v domácnosti. Nakonec můžeme zmínit funkce pro nakupování, kde se uplatní bankovní modul pro elektronické platby, nebo funkci úřady, která uživateli dodá informace o státní správě. V dalším roce pak mají přibýt další funkce, jako je seniorský maják pro starší uživatele nebo elektronický nákup vstupenek.

Počítač bude k dispozici od nového roku, ovšem cena bohužel oznámena nebyla.

Zdroj: TZ High Tech Park - HomeBrain