Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Philips nebudou až tak Philips

25.4.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
Z důvodů dlouhodobě špatných ekonomických výsledků je holandská společnost Philips přinucena k drastickému kroku. TV divize se spojí se společností TPV Technology a Philips si zachová 30% podíl.
Výkonnému řediteli společnosti Fransi van Houtenovi se za deset let jeho působnosti nepodařilo přivést TV divizi Philips k uspokojivé ziskovosti.

Televizory ponesou dále název Philips, přesto, že Philips bude mít pouze minoritní podíl v této divizi. Holandské společnosti by údajně měly navíc proudit určité zisky z každého prodaného kusu.
Ke spolčení by mělo dojít v létě 2011 a TV nabídka se pravděpodobně bude prodávat tak, jak byla naplánována (více k TV nabídce Philips pro rok 2011 se dozvíte v tomto článku).


Oblíbený model Cinema s poměrem obrazu 21:9.

Největší evropský výrobce elektroniky dosáhl za první čtvrtletí zisků ve výši 137 milionů Euro, oproti 165 očekávaným, a proto se nyní snaží učinit kroky k dosažení lepších výsledků. V televizním rozhovoru nový CEO společnosti zmínil silnou pozici Philipsu na poli OLED osvětlení a zdravotnické techniky. Philips se také poohlíží po akvizicích v těchto oborech. Na závěr rozhovoru přišla řeč na zemětřesení v Japonsku a jeho dopad na holandskou společnost. Frans van Houten poznamenal, že vidí určitá rizika ve spojitosti s dodávkami z Japonska, která by se mohla projevit v následujících třech čtvrtletích. O konkrétních problémech, které by mohlo zpoždění dodávek způsobit, se nezmínil.Rozhovor ředitele společnosti pro Bloomberg TV.


Zdroj: FlatpanelsHD