Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Philips Elevation se čtyřstranným Ambilight

16.7.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Philips zařazuje do své nabídky nové televizory Elevation chlubící se úhlopříčkou 60" a také tenkým tělem nebo čtyřstrannou technologií Ambilight XL, která má za úkol opticky zvětšovat obraz. Podívejme se na jeho nabídku.
Televizory Philips Elevation momentálně nabízí všechny dostupné funkce televizorů dané značky, tudíž včetně Philips Smart TV. Jejich šířka je pouze 13,5 mm, takže jde o nejtenčí televizory, jaké kdy Philips vyrobil a pak tu máme zmíněnou technologii Ambilight XL, která bude zářit do všech čtyř stran.

Ambilight XL na 60" modelu využije celkem 94 LED umístěných na zadní straně, které budou vytvářet za televizorem vytvářet měkkou záři, aby opticky zvětšily obraz hrou barev, jež budou odpovídat právě ukazovanému obrazu. Mezi další funkce patří tedy Smart TV, jež se skládá z catch-up TV, videopůjčovny, aplikace Skype či podpory sociálních sítí. Vedle toho tu máme také funkce Wi-Fi Miracast či SimplyShare pro snadný přenos obsahu z mobilních zařízení na obrazovku televizoru, pak tu je funkce MultiRoom pro přenesení obrazu do televizoru v další místnosti, a to s využitím DLNA.

Dále Philips zmiňuje technologii Perfect Pixel HD pro ostré zobrazení jednotlivých snímků s jasnými barvami a vysokým kontrastem a pak tu je 900Hz Perfect Motion Rate pro lepší zobrazení rychlých scén a Micro Dimming Pro s dynamickým přizpůsobením jasu v jednotlivých oblastech obrazovky, což se automaticky přizpůsobí aktuálnímu obrazu.

Výrobce se připravil také na majitele zařízení s Androidem či iOS, jimž nabídne aplikaci Ambilight+hue, která umožní pomocí mobilního zařízení spojit technologii Ambilight a žárovky Philips Hue LED, které tak budou spolupracovat a vytvářet celkovou atmosféru. Tuto aplikaci podporují všechny televizory Philips s Ambilight vyrobené od roku 2011.

Model Philips Elevation bude v Evropě a v Rusku k dostání ve třetím čtvrtletí roku 2013.

Zdroj: TZ Philips
reklama
reklama