TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone

TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
, , aktualita
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
K oblíbeným
reklama
Bezdrátové nabíjení používají smartphony již řadu, ale podle mnohých názorů jeho čas teprve přijde. V budoucnu by mohl změnit způsob, jakým používáme elektroniku, neboť bezdrátová nabíječka by mohla být zabudována téměř v čemkoliv – od nábytku po domácí spotřebiče. A některé takové produkty se na trhu v posledních letech objevují, ať už v podání nábytkářského gigantu IKEA nebo některých výrobců deskopových PC. Pro leckoho by ovšem mohla být praktická bezdrátová nabíječka zabudovaná v TV boxu. Právě s tímto nápadem přichází novinka Qmikai K1, která se nedávno objevila v čínských e-shopech.
 
 
Po příchodu domů tak postačí položit smartphone, sluchátka či jiné podporované zařízení na horní stranu TV boxu, kde se nachází cívka pro bezdrátové nabíjení. Podporován je standard Qi, takže problém s kompatibilitou nehrozí. Nutno podotknout, že se nejedná o první televizní krabičku s touto funkcí. V minulosti se na trhu objevil třeba model R-TV Box S10 Plus, ale přesto zůstává bezdrátová nabíječka v TV boxech raritou. Uvnitř této kostky, která připomíná spíše mini PC pro připojení k monitoru, se nachází docela solidní komponenty, které by měly zajistit bezproblémový běh operačního systému Android 10 (novější verzi zatím Google pouze testuje) a přehrávání videí ve 4K rozlišení:
  • čtyřjádrový procesor Allwinner H616 (Cortex-A53),
  • grafický čip Mali-G31MP2 s podporou OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, OpenCL 2.0,
  • 4GB operační paměť DDR3 (jiné verze se možná na trh dostanou později),
  • 32GB vnitřní úložiště eMMC, podpora microSD karet,
  • dvoupásmová Wi-Fi (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5.0,
  • Gigabit Ethernet, USB 3.0, USB 2.0, HDMI 2.0 s podporou CEC a HDCP 2.2, optický zvukový výstup SPDIF, 12V napájecí konektor.
 
 
Výrobce doplnil systém Android 10 o svou vlastní nadstavbu, která zahrnuje také widget s nastavením a informace o bezdrátovém nabíjení (včetně teploty). Chybět by neměl ani Google Play Store pro stahování dalších aplikací. Příjemným bonusem navíc v základním balení je potom dálkový ovladač s mikrofonem pro hlasové ovládání a podsvícenými tlačítky. Qmikai K1 vyjde v čínských e-shopech na částku okolo 75 dolarů, v přepočtu asi 1 700 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik