TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone

TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
, , aktualita
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
K oblíbeným
reklama
Bezdrátové nabíjení používají smartphony již řadu, ale podle mnohých názorů jeho čas teprve přijde. V budoucnu by mohl změnit způsob, jakým používáme elektroniku, neboť bezdrátová nabíječka by mohla být zabudována téměř v čemkoliv – od nábytku po domácí spotřebiče. A některé takové produkty se na trhu v posledních letech objevují, ať už v podání nábytkářského gigantu IKEA nebo některých výrobců deskopových PC. Pro leckoho by ovšem mohla být praktická bezdrátová nabíječka zabudovaná v TV boxu. Právě s tímto nápadem přichází novinka Qmikai K1, která se nedávno objevila v čínských e-shopech.
 
 
Po příchodu domů tak postačí položit smartphone, sluchátka či jiné podporované zařízení na horní stranu TV boxu, kde se nachází cívka pro bezdrátové nabíjení. Podporován je standard Qi, takže problém s kompatibilitou nehrozí. Nutno podotknout, že se nejedná o první televizní krabičku s touto funkcí. V minulosti se na trhu objevil třeba model R-TV Box S10 Plus, ale přesto zůstává bezdrátová nabíječka v TV boxech raritou. Uvnitř této kostky, která připomíná spíše mini PC pro připojení k monitoru, se nachází docela solidní komponenty, které by měly zajistit bezproblémový běh operačního systému Android 10 (novější verzi zatím Google pouze testuje) a přehrávání videí ve 4K rozlišení:
  • čtyřjádrový procesor Allwinner H616 (Cortex-A53),
  • grafický čip Mali-G31MP2 s podporou OpenGL ES 3.2, Vulkan 1.1, OpenCL 2.0,
  • 4GB operační paměť DDR3 (jiné verze se možná na trh dostanou později),
  • 32GB vnitřní úložiště eMMC, podpora microSD karet,
  • dvoupásmová Wi-Fi (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5.0,
  • Gigabit Ethernet, USB 3.0, USB 2.0, HDMI 2.0 s podporou CEC a HDCP 2.2, optický zvukový výstup SPDIF, 12V napájecí konektor.
 
 
Výrobce doplnil systém Android 10 o svou vlastní nadstavbu, která zahrnuje také widget s nastavením a informace o bezdrátovém nabíjení (včetně teploty). Chybět by neměl ani Google Play Store pro stahování dalších aplikací. Příjemným bonusem navíc v základním balení je potom dálkový ovladač s mikrofonem pro hlasové ovládání a podsvícenými tlačítky. Qmikai K1 vyjde v čínských e-shopech na částku okolo 75 dolarů, v přepočtu asi 1 700 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik