Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV AQUOS LE získaly známku Eco-label

6.11.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sharp oznámila, že Evropská komise ocenila televizory řady AQUOS LE novou zpřísněnou známkou Eco-label, tedy tzv. Ekologickou kytičkou. Nová zpřísněná kritéria přišla v platnost právě před několika dny, konkrétně 1. listopadu.
Řada LCD televizorů Sharp AQUOS LE je tedy na trhu velmi aktuální a jedná se o další produkt, jenž získal Ekologickou kytičku od roku 2005, kdy ji Sharp získal pro své televize poprvé. Do konce října 2009 podle do té doby platných pravidel pro EU Eco label získal Sharp 83 takových známek. A nyní se jimi může podle nových zpřísněných kritérií pochlubit celkem 28 LCD televizorů AQUOS.


Sharp AQUOS LE700E

Vše spočívá ve spotřebě, šetrné výrobě a využívání recyklovaných a pro životní prostředí neškodlivých materiálů. Například AQUOS LE600E a LE700E mají spotřebu při úhlopříčce 32 palců 60 wattů a při úhlopříčce 52 palců je to 98 wattů, a to v domácím režimu

„Vážíme si toho, že patříme mezi první výrobce na světě, kteří splnili přísné standardy nové Eco-label známky naší řadou AQUOS LE. Už samotná výroba těchto televizí v Sakai, jedné z nejekologičtějších LCD továren na světě, je jasným důkazem jejich ekologičnosti. Tyto LCD televize jsou výjimečné díky plnému LED podsvícení, které kromě špičkového obrazu garantuje také extrémně nízkou spotřebu energie,“ vysvětluje Yoshitaka Tamura, výkonný ředitel společnosti Sharp pro střední a východní Evropu.

V továrně v Sakai totiž Sharp nedávno spustil výrobu, což bylo vzhledem k rostoucí poptávce po moderních LCD televizorech uspíšeno o několik měsíců.

Zdroj: TZ Sharp