Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Tři varianty 3D TV Toshiba

, , aktualita
Tři varianty 3D TV Toshiba
Zatímco někteří výrobci sází na aktivní brýle, jiní na pasivní polarizační technologii. Toshiba nabízí obojí a její divokou kartou je pak autostereoskopie. Děje se tak ve stínu nedávných událostí, které prudce zasáhly domovinu této firmy.
Tři varianty 3D TV Toshiba
Na nedávné předváděcí akci v Římě nesměly chybět ani nové televizory Toshiba řad Regza ZL, YL a WL. V jejich čele je model Toshiba 55ZL1, který má pod kapotou technologii CEVO i podsvícení pomocí 3072 kusů LED. Ty jsou dále rozděleny do 512 stmívacích zón (tzv. Pro LED 512), víc než jakýkoliv jiný sériově vyráběný televizor.


Toshiba 55ZL1, cena: přes 100 000 Kč .

Nepřekvapí proto, že takto rovnoměrně rozmístěné LED diody umožňují vysoký kontrast s hlubokou černou i pálivě zářivou bílou barvou na jedné obrazovce. Maximální svítivost údajně činí úctyhodných 1000 cd/m2 (jako osm 100W žárovek), což se hodí při sledování 3D (které kvůli 3D brýlím potřebuje světlejší obraz).


Toshiba YL s Edge-LED podsvícením,

Odlišný přístup byl zvolen u řad YL a WL. U nich je podsvícení řešeno pomocí tzv. Pro LED 32, což je technologie podsvícení pomocí 16 LED zón rozmístěných na každé straně obrazovky (celkem tedy 32), které navíc využívají algoritmus pseudo-lokálního stmívání. Obě tyto řady aktivních 3D TV byly navrženy ve spolupráci s Jacob Jensen Design a budou k dostání s úhlopříčkou 42, 46 i 55 palců.


Toshiba 40VL758B.

Přístroje s pasivním 3D budou obsahovat panely dodávané LG (které loni v Pekingu odhalilo svoje FPR polarizační panely a přitom jmenovalo Toshibu svým spojencem). Tato řada VL bude zpočátku k dostání jako přístroje s 42“ a 47“ obrazovkou, což má znamenat rozumnou kvalitu za rozumnou cenu (včetně několika polarizačních brýlí „zdarma“).


Oba modely řady Regza GL1.

Třešničkou na dortu pak jsou autostereoskopické televizory neboli 3D TV bez brýlí, ve kterých Toshiba vidí budoucnost tohoto odvětví. Po menších 12“ a 20“ modelech Regza GL1 má přijít 40“ televizor, ten však nebude k dostání dříve než v březnu 2012.

Zdroj: HDTV Test