Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tři novinky od společnosti Logitech na CES 2008

8.1.2008, Jan Vítek, aktualita
Logitech představil na CES 2008 řadu novinek, mezi nimi i dálkový ovladač Harmony One s barevným dotykovým displejem. Ten funguje jako ostatní ovladače Harmony, ale dotykový displej s úhlopříčkou 5,6 cm dodává další možnosti (např. přepínat TV stanice pomocí ikon, na něž se jednoduše klepne prstem).
Můžete si také nastavovat různá makra, například po klepnutí na tlačítko displeje "Pustit DVD" ovladač sám zapne televizi, DVD přehrávač, popřípadě ještě další spotřebiče. Přehrávač využívá webového rozhraní pro nastavení a v databázi je cca 225.000 přístrojů od 5000 výrobců. A pokud byste ten váš v databázi nenašli, je možné k naprogramování Harmony One využít originální ovladač. Počátkem února bude ovladač k dispozici za cenu 5.590 Kč s DPH.

Dalším produktem je domácí 2.1 systém Logitech Z Cinéma Advanced Surround Sound System s prostorovým podáním zvuku. Spolupracuje s Windows Media Center, podporuje SRS TruSurround HD, jeho konstrukce zahrnuje tři zesilovače (hybridní zesilovače třídy D a třídy AB), dvoupásmové satelity s jednopalcovými tweetery s textilní membránou a třípalcovými středovými woofery a nakonec osmipalcový subwoofer. RMS výkon zde činí 180 Watt. Během tohoto měsíce bude systém k dostání za cenu 7.990 Kč s DPH.


A nakonec je to miniklávesnice Logitech diNovo Mini, která se vejde do dlaně, funguje i jako dálkový ovladač a obsahuje ClickPad (náhrada myši). Hodí se tedy pro HTPC připojené k televizoru, abyste je mohli pohodlně ovládat třeba z křesla. Klávesnice se připojuje přes Bluetooth 2.0 (dosah cca 10 metrů), má kromě klasických kláves horké klávesy, multimediální klávesy a malý ClickPad zase využijete jako klasický TouchPad pro ovládání kurzoru. Klávesnice je napájena přes Li-Ion akumulátor, na něž má vydržet v provozu asi měsíc. Cena činí 4.190 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Logitech