Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tři nové Blu-ray přehrávače Panasonic

17.5.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Panasonic si pro nás připravila trojici nových Blu-ray přehrávačů, a to konkrétně modely DMP-BD85, DMP-BD65 a DMP-BD45, které mají vynikat rychlým načítáním médií pomocí funkce Quick Start. To však není vše, ale o tom až v samotné aktualitě.
Modely Panasonic DMP-BD85, BD65 a BD45 jsou tedy vhodné pro nedočkavce, kteří nehodlají čekat dlouhé sekundy na načtení médií, protože díky funkci Quick Start by je od sledování oblíbených filmů mělo dělit jen pět desetin sekundy. O obraz se přitom postará PHL Reference Chroma Processor Plus, jenž zpracovává jednotlivé pixely ve vertikálním směru a má reprodukovat věrné a ostré barvy s velkou přesností.


Panasonic DMP-BD65

U moderních audiovizuálních zařízení Panasonic pochopitelně nebude chybět také funkce VIERA Link pro ovládání přehrávače pomocí dálkového ovladače televizoru Panasonic VIERA. Sem patří i funkce pro automatické přepnutí přehrávače do úsporného režimu společně s vypnutím televizoru. BD-85 podporuje také VIERA CAST pro přístup k internetovému obsahu (archiv TV Nova, Picasa, YouTube, apod.) a DLNA. A nyní již k jednotlivým modelům.

Přehrávač DMP-BD85 stojí nejvýše z třech nových modelů. Pro zpracování obrazu v horizontálním směru využívá techniku Adaptive High Precision 4:4:4 a pak také převzorkování P4HD s výkonem přes 15 miliard pixelů za sekundu. Pro zvuk je tu zase technologie HDMI Jitter Purifier, která potlačuje elektromagnetické rušení vznikající při přenosu audiosignálu přes HDMI kabel. Umí také simulovat zvuk elektronkového zesilovače (Digital Tube Sound) s třemi typy podání s odlišným charakterem a využívá funkci High Clarty Sound vypínající analogové video obvody v době, kdy se nevyužívá analogový videoterminál. A aby toho nebylo málo, k dispozici je nový typ 192kHz D/A převodníku pro 7.1kanálový zvuk, abychom mohli přehrávač propojit AV přijímačem nepodporujícím HDMI.

Model DMP-BD65 má stejně jako předchozí přehrávač HD dekodér nejnovějších zvukových formátů pro 7.1kanálový prostorový zvuk. Dokoupit lze také adaptér DY-WL10 pro přístup do domácí bezdrátové sítě, díky čemuž budeme moci přehrávat záznamy v AVCHD, WMV, DivX a JPEG nebo AVCHD.

DMP-BD45 je základní model pro uživatele nevyžadující široké možnosti připojení, avšak i zde se setkáme s technologií High Precision 4:4:4 a ostatními pro zpracování obrazu a pak slotu pro karty SD a vstupu USB pro připojení třeba HD videokamer.

Blu-ray přehrávače Panasonic DMP-BD85, DMP-BD65 a DMP-BD45 jsou v prodeji sice už od března, avšak představeny byly teprve na konci minulého týdne. Pořídíme sei je za doporučenou maloobchodní cenu 7995 Kč/ 5195 Kč / 4595 Kč.

Zdroj: TZ Panasonic
reklama
reklama