www.tvfreak.cz
>
>
>

Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl

Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
, , aktualita
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
K oblíbeným
reklama
Po vypuknutí koronavirové krize předpovídali analytici trhu s televizory velmi špatný rok. Přerušení výroby v továrnách začátkem roku i zrušené sportovní akce, které obvykle zvyšují zájem o nákup nových televizorů, opravdu nevěštilo dobrou budoucnost. Nakonec ovšem trh s televizory překvapil, stejně jako během ekonomické krize v roce 2008. Zákazníci totiž i navzdory předpovědím nakupovali nové TV. Podle nejnovějších dat analytické společnosti Omdia za třetí kvartál 2020 se mělo prodat 62,9 milionu televizí. To je dokonce o 15 % více než ve stejném období loňského roku. Podle odborníků se dokonce jedná o nejsilnější čtvrtletí v historii.
 
 
Prodej měly popohnat hlavně rozvinuté regiony, kde zákazníci v důsledku protikoronavirových opatření nakupovali zařízení pro domácí zábavu. Přesto, že se mnohé domácnosti potýkaly s nižšími příjmy, zároveň se snížily také výdaje za stravování, každodenní dojíždění i dovolenou. Proto mohli více investovat právě do spotřební elektroniky. Televizor přitom patří k tradičním způsobům zábavy. Kromě příjmu pozemního či placeného televizního vysílání nabízí také přístup ke streamovacím aplikacím typu Netflix, velkou obrazovku potom využijí také majitelé herních konzolí. Rostl i prodej na rozvojových trzích, i když později a pomaleji, takže čísla stále zaostávají za rokem 2019.
 
 
Ze všech prodaných televizorů bylo 58,6 % s rozlišením 4K UHD. Nejspokojenější může být Samsung, který ve třetím čtvrtletí 2020 zaznamenal příjmy z prodeje televizorů ve výši 9,3 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 22 %. Z celkových tržeb si tedy jihokorejský výrobce ukousnul rekordních 33,1 %. Z hlediska počtu prodaných kusů si Samsung zajistil 23,6 %. Konkrétně bylo prodáno bezmála 15 milionů televizorů této značky, tedy o 39 % více než vloni. V kategorii televizorů s úhlopříčkou nad 80 palců dokonce Samsung získal více než poloviční tržní podíl. 
 
Co se týče příjmu z prodeje televizorů skončilo druhé LG Electronics následované Sony. Pokud bychom ovšem porovnávali počet prodaných kusů, skončilo by třetí čínské TCL, zatímco Sony až na sedmé pozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik