www.tvfreak.cz
>
>
>

Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl

Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
, , aktualita
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
K oblíbeným
reklama
Po vypuknutí koronavirové krize předpovídali analytici trhu s televizory velmi špatný rok. Přerušení výroby v továrnách začátkem roku i zrušené sportovní akce, které obvykle zvyšují zájem o nákup nových televizorů, opravdu nevěštilo dobrou budoucnost. Nakonec ovšem trh s televizory překvapil, stejně jako během ekonomické krize v roce 2008. Zákazníci totiž i navzdory předpovědím nakupovali nové TV. Podle nejnovějších dat analytické společnosti Omdia za třetí kvartál 2020 se mělo prodat 62,9 milionu televizí. To je dokonce o 15 % více než ve stejném období loňského roku. Podle odborníků se dokonce jedná o nejsilnější čtvrtletí v historii.
 
 
Prodej měly popohnat hlavně rozvinuté regiony, kde zákazníci v důsledku protikoronavirových opatření nakupovali zařízení pro domácí zábavu. Přesto, že se mnohé domácnosti potýkaly s nižšími příjmy, zároveň se snížily také výdaje za stravování, každodenní dojíždění i dovolenou. Proto mohli více investovat právě do spotřební elektroniky. Televizor přitom patří k tradičním způsobům zábavy. Kromě příjmu pozemního či placeného televizního vysílání nabízí také přístup ke streamovacím aplikacím typu Netflix, velkou obrazovku potom využijí také majitelé herních konzolí. Rostl i prodej na rozvojových trzích, i když později a pomaleji, takže čísla stále zaostávají za rokem 2019.
 
 
Ze všech prodaných televizorů bylo 58,6 % s rozlišením 4K UHD. Nejspokojenější může být Samsung, který ve třetím čtvrtletí 2020 zaznamenal příjmy z prodeje televizorů ve výši 9,3 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 22 %. Z celkových tržeb si tedy jihokorejský výrobce ukousnul rekordních 33,1 %. Z hlediska počtu prodaných kusů si Samsung zajistil 23,6 %. Konkrétně bylo prodáno bezmála 15 milionů televizorů této značky, tedy o 39 % více než vloni. V kategorii televizorů s úhlopříčkou nad 80 palců dokonce Samsung získal více než poloviční tržní podíl. 
 
Co se týče příjmu z prodeje televizorů skončilo druhé LG Electronics následované Sony. Pokud bychom ovšem porovnávali počet prodaných kusů, skončilo by třetí čínské TCL, zatímco Sony až na sedmé pozici.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik