www.tvfreak.cz
>
>

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %
, , aktualita
Analytici očekávají, že trh s projektory v 1. pololetí 2020 zažije nejstrmější pád v historii. Kvůli koronavirové krizi totiž zejí prázdnotou kanceláře, školy i další instituce. Situaci přitom nezachrání ani prodej domácích projektorů.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude nejspíš nepříznivý pro řadu výrobců spotřební elektroniky. Trh s televizory by měl letos zaznamenat meziroční pokles o 10 %, což představuje velmi vysoké číslo. V porovnání s projektory se ovšem jedná jen o kosmetickou změnu. Analytická společnost Futuresource Consulting zveřejnila tento týden studii, ve které věští trhu s projektory nejhorší pád v historii. V prvním čtvrtletí 2020 by mělo dojít k poklesu počtu prodaných kusů až o 70 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. To je sice nejhorší scénář, který odborníci očekávají, ale ani ten nejpravděpodobnější – pokles o 61 % – nezní pro výrobce vůbec příznivě.
 
 
Asi není těžké odhadnout, co stojí za takovým výrazným pádem. Jedná se o pandemii onemocnění COVID-19, která zasáhla většinu světa. Nejprve došlo vlivem koronaviru k přerušení výroby v čínských továrnách. I po znovuotevření během února ovšem kvůli bezpečnostním opatřením a nedostatku komponentů může ještě chvíli trvat, než se produkce dostala do původních čísel. I v druhé polovině roku tedy může docházet k problémům s dodávkami. Poté, co se infekce rozšířila do celého světa, se ovšem také výrazně snížila poptávka po nových projektorech. Nejvíce se propadl prodej dataprojektorů, které jsou určeny pro podnikovou sféru, školy a jiné instituce.
 
Důvodem je skutečnost, že velká část zaměstnanců pracovat na home office, takže kanceláři i zasedací místnosti zejí prázdnotou. To platí také o školách a univerzitách, úřadech, muzeích, divadlech či jiných institucích, kde jsou projektory využívány. Ani po ukončení omezení ovšem nelze očekávat, že se situace na trhu vrátí ze dne na den do normálu. Řada podniků se kvůli koronavirové krizi dostala do finančních problémů, a tak bude muset omezit výdaje, což se pravděpodobně dotkne i projektorů. Týká se to také veřejných institucí, neboť vlády a samosprávy budou muset provést výrazné škrty ve svých rozpočtech.
 
Za celý rok 2020 očekávají analytici pokles trhu s projektory o 21 %, i když podle nejčernějších scénářů dojde k pádu až o 30 %. Záchranu mohou představovat projektory pro domácí kino, které v současné době patrně zažívají nárůst v počtu prodaných kusů. I tento segment ovšem utrpí zrušením velkých sportovních událostí, jako je fotbalové EURO 2020 nebo Olympijské hry v Tokiu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala