www.tvfreak.cz
>
>

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %
, , aktualita
Analytici očekávají, že trh s projektory v 1. pololetí 2020 zažije nejstrmější pád v historii. Kvůli koronavirové krizi totiž zejí prázdnotou kanceláře, školy i další instituce. Situaci přitom nezachrání ani prodej domácích projektorů.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude nejspíš nepříznivý pro řadu výrobců spotřební elektroniky. Trh s televizory by měl letos zaznamenat meziroční pokles o 10 %, což představuje velmi vysoké číslo. V porovnání s projektory se ovšem jedná jen o kosmetickou změnu. Analytická společnost Futuresource Consulting zveřejnila tento týden studii, ve které věští trhu s projektory nejhorší pád v historii. V prvním čtvrtletí 2020 by mělo dojít k poklesu počtu prodaných kusů až o 70 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. To je sice nejhorší scénář, který odborníci očekávají, ale ani ten nejpravděpodobnější – pokles o 61 % – nezní pro výrobce vůbec příznivě.
 
 
Asi není těžké odhadnout, co stojí za takovým výrazným pádem. Jedná se o pandemii onemocnění COVID-19, která zasáhla většinu světa. Nejprve došlo vlivem koronaviru k přerušení výroby v čínských továrnách. I po znovuotevření během února ovšem kvůli bezpečnostním opatřením a nedostatku komponentů může ještě chvíli trvat, než se produkce dostala do původních čísel. I v druhé polovině roku tedy může docházet k problémům s dodávkami. Poté, co se infekce rozšířila do celého světa, se ovšem také výrazně snížila poptávka po nových projektorech. Nejvíce se propadl prodej dataprojektorů, které jsou určeny pro podnikovou sféru, školy a jiné instituce.
 
Důvodem je skutečnost, že velká část zaměstnanců pracovat na home office, takže kanceláři i zasedací místnosti zejí prázdnotou. To platí také o školách a univerzitách, úřadech, muzeích, divadlech či jiných institucích, kde jsou projektory využívány. Ani po ukončení omezení ovšem nelze očekávat, že se situace na trhu vrátí ze dne na den do normálu. Řada podniků se kvůli koronavirové krizi dostala do finančních problémů, a tak bude muset omezit výdaje, což se pravděpodobně dotkne i projektorů. Týká se to také veřejných institucí, neboť vlády a samosprávy budou muset provést výrazné škrty ve svých rozpočtech.
 
Za celý rok 2020 očekávají analytici pokles trhu s projektory o 21 %, i když podle nejčernějších scénářů dojde k pádu až o 30 %. Záchranu mohou představovat projektory pro domácí kino, které v současné době patrně zažívají nárůst v počtu prodaných kusů. I tento segment ovšem utrpí zrušením velkých sportovních událostí, jako je fotbalové EURO 2020 nebo Olympijské hry v Tokiu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik