www.tvfreak.cz
>
>

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %

Trh s projektory v krizi. Očekáván je pokles až o 70 %
, , aktualita
Analytici očekávají, že trh s projektory v 1. pololetí 2020 zažije nejstrmější pád v historii. Kvůli koronavirové krizi totiž zejí prázdnotou kanceláře, školy i další instituce. Situaci přitom nezachrání ani prodej domácích projektorů.
K oblíbeným
reklama
Letošní rok bude nejspíš nepříznivý pro řadu výrobců spotřební elektroniky. Trh s televizory by měl letos zaznamenat meziroční pokles o 10 %, což představuje velmi vysoké číslo. V porovnání s projektory se ovšem jedná jen o kosmetickou změnu. Analytická společnost Futuresource Consulting zveřejnila tento týden studii, ve které věští trhu s projektory nejhorší pád v historii. V prvním čtvrtletí 2020 by mělo dojít k poklesu počtu prodaných kusů až o 70 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. To je sice nejhorší scénář, který odborníci očekávají, ale ani ten nejpravděpodobnější – pokles o 61 % – nezní pro výrobce vůbec příznivě.
 
 
Asi není těžké odhadnout, co stojí za takovým výrazným pádem. Jedná se o pandemii onemocnění COVID-19, která zasáhla většinu světa. Nejprve došlo vlivem koronaviru k přerušení výroby v čínských továrnách. I po znovuotevření během února ovšem kvůli bezpečnostním opatřením a nedostatku komponentů může ještě chvíli trvat, než se produkce dostala do původních čísel. I v druhé polovině roku tedy může docházet k problémům s dodávkami. Poté, co se infekce rozšířila do celého světa, se ovšem také výrazně snížila poptávka po nových projektorech. Nejvíce se propadl prodej dataprojektorů, které jsou určeny pro podnikovou sféru, školy a jiné instituce.
 
Důvodem je skutečnost, že velká část zaměstnanců pracovat na home office, takže kanceláři i zasedací místnosti zejí prázdnotou. To platí také o školách a univerzitách, úřadech, muzeích, divadlech či jiných institucích, kde jsou projektory využívány. Ani po ukončení omezení ovšem nelze očekávat, že se situace na trhu vrátí ze dne na den do normálu. Řada podniků se kvůli koronavirové krizi dostala do finančních problémů, a tak bude muset omezit výdaje, což se pravděpodobně dotkne i projektorů. Týká se to také veřejných institucí, neboť vlády a samosprávy budou muset provést výrazné škrty ve svých rozpočtech.
 
Za celý rok 2020 očekávají analytici pokles trhu s projektory o 21 %, i když podle nejčernějších scénářů dojde k pádu až o 30 %. Záchranu mohou představovat projektory pro domácí kino, které v současné době patrně zažívají nárůst v počtu prodaných kusů. I tento segment ovšem utrpí zrušením velkých sportovních událostí, jako je fotbalové EURO 2020 nebo Olympijské hry v Tokiu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik