Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně
reklama

Transit MC3231: Ethernet, A/V a napájení v jednom kabelu

13.5.2011, Jiří Hruban, aktualita
Německý výrobce profesionálních kabelů Sommer Cable oznámil uvedení zajímavých univerzálních kabelů. Pomocí kterých lze pod jednou společnou izolací přenášet Ethernet Cat. 6, audio, video a také výkonové napájení (trojice vodičů s velkým průřezem).

Kombinovaný video/Cat.6/audio/power kabel Transit MC 3231 HD-SDI obsahuje 3 × VIDEO (1,2/5,0), 1× CAT.6A, 2× AUDIO a POWER 3× 2,5 mm². Díky tomuto spojení lze v jednom kabelu přenášet data (EtherSound), obraz, audio a elektrický přívod. Kvalitní OFC měď a 100% stínění zaručí nízké hodnoty útlumu a konstantní výkon i na dlouhé vzdálenosti. Pro analogové video signály přes 1000 m, SDI signály přes 500 m a HD-SDI signály přes 150 m.Vše je ve středně tvrdé PVC izolační vrstvě o průměru 24 mm s hmotností 600 g na 1 m délky. Teplotní rozsah použití -20°C až +75°C. Kabel najde své využití v pevných a mobilních instalacích pro analogové a digitální přenosy.

Dalším zajímavým produktem, který firma Sommer Cable představila na frankfurtském veletrhu Prolight + Sound, je flexibilní multipárový kabel MISTRAL FLAT v plochém provedení, což je v této kategorii údajně první exemplář na světě.Osm symetrických párů je vyrobeno z kvalitní OFC mědi s průřezem 2× 0,11 mm2. Flexibilní PVC o rozměrech pouhých 5,5 × 30 mm. Každý pár je opatřený číslem pro rychlou přehlednost. Jako u kulatého bratra MISTRAL je i zde 100% stínění, které zaručuje AL fólie. MISTRAL FLAT najde využití u mobilních studiových aplikací, ale i tam, kde se klade důraz na „neviditelnost“, a tak je ideální i pro pevné instalace. Teplotní rozsah využití -20°C až +70°C. Hmotnost 226 g na 1 m délky. Barva černá.

Zdroj: MusicData