Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Transcend DrivePro 100: palubní kamera

13.11.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Transcend se rozhodla přinést na trh novou videokameru do auta, a sice model DrivePro 100. Ta slibuje slušnou kvalitu obrazu i při snímání v noci, vestavěnou baterii i tříosé gyro.
Palubní kamera Transcend DrivePro 100 je tedy klasickým modelem určeným pro instalaci na přední sklo automobilů, odkud bude sledovat prostor před řidičem. Určena je tak pro záznam dopravních situací, který společně s informacemi zachycenými gyroskopem mohou posloužit k objasnění dopravních nehod.

Tato kamera nám nabídne záznam v rozlišení Full HD při 30 snímcích za sekundu, k čemuž použije svůj objektiv se slušnou světelností f/1,8. Ten má být odolný vůči zamlžení a skládat se ze sedmi čoček. Z toho je šest normálních skleněných a jedna má infračervený filtr, jenž má zvyšovat citlivost při snímání v noci, ve dne zase zajistit sytější barvy a pomůže i v mlze. Zorné pole objektivu má úhel 130°.

Samozřejmostí je také možnost pořizovat fotografie, což pomůže při zaznamenávání následků dopravní nehody, takže je zřejmé, že kamera je také vybavena vestavěnou baterií. Ta však nemá vysokou kapacitu, protože bude stačit jen na 30 minut záznamu. Co se týče G-senzoru, ten dokáže probudit kameru a spustit nahrávání, což pomůže třeba v případě, když nám někdo nabourá zaparkované auto. Jde o nouzový režim, který lze spustit také ručně, přičemž v něm pořízené záznamy se automaticky uzamknou proti přepsání.

Zapisovat se pak budou na kartu micro SD, přičemž součástí dodávky je karta microSDHC Class 10 s kapacitou 16GB. Dále získáme aplikaci DrivePro PC Tool pro PC s Windows, která poslouží k třídění a prohlížení videí a vytípávání jednotlivých snímků. Dále dostaneme dva držáky, jeden s oboustrannou lepicí páskou a druhý s přísavkou na sklo. Kamera se také umí automaticky zapnout po nastartování vozu a spustit záznam.

Doporučená cena byla stanovena na 2600 Kč s daní, přičemž záruka od výrobce je standardní dvouletá. Na trhu je ale k dispozici už za téměř 2100 Kč.

Zdroj: TZ Transcend