Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba začíná vyrábět karty se SeeQVault

27.2.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Toshiba ohlásila, že začíná s výrobou nových paměťových karet typu microSDHC, které jsou založeny na technologii SeeQVault. Ta byla vyvinuta firmami Toshiba, Panasonic, Samsung a Sony a je licencována prostřednictvím NSM Initiatives LLC.
Technologie zajišťuje obousměrné ověřování pomocí jednoznačného identifikátoru a infrastruktury veřejných klíčů, takže jejím účelem je především zabezpečení distribuovaného obsahu. Tato technologie se tedy musí uplatnit ještě v samotných zařízeních, která se využijí s danými kartami. Pokud vám stále není jasné, o co jde, tak v podstatě je to další pokus o DRM, čili zajištění toho, aby uživatel mohl se zakoupeným filmem či hudbou dělat jen to, co mu vlastník práv povolí. A tím pochopitelně nebude kopírování, ale pouze přehrávání na podporovaných zařízeních.

NSM LLC (Next Generation Secure Memory Initiative) začala se schvalováním vyráběných zařízení a poskytovatelů služeb v pondělí 25. února. Už to tedy asi nebude dlouho trvat a my si budeme moci zakoupit oblíbený film také na titěrné kartě microSDHC a přehrát si jej v mobilním telefonu, tabletu či v televizoru.

První karty se SeeQVault budou mít kapacity 16 a 32 GB a budou kompatibilní s Ultra High Speed Bus I a rychlostí UHS Class 1. Toshiba je začne svým zákazníkům dodávat v březnu a ještě tento rok se očekává jejich komerční nasazení. Všechny by měly nabídnout rychlost čtení 40 MB/s a zápis 20 MB/s a chybět nebude ani technologie CPRM ze standardních karet SD.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
reklama