Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba uvede herní televizi Z870 Mini-LED s frekvencí 144 Hz

5.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Toshiba uvede herní televizi Z870 Mini-LED s frekvencí 144 Hz
Do nabídky televizí společnosti Toshiba se brzy globálně dostane model Z870 s technologií Mini-LED. Ten má zaujmout především hráče díky vysoké obnovovací frekvenci 144 Hz a dalšími herními vychytávkami.
Společnost Toshiba oznámila, že chystá globální uvedení herní televize Z870 Mini-LED. Míří především na hráče díky velmi vysoké obnovovací frekvenci 144 Hz. Nechybí herní režim Game Mode Pro a spousta technologií pro lepší herní zážitky jako ALLM nebo synchronizační technologie VRR (konkrétně AMD FreeSync). Pro podsvícení je tu technologie Mini-LED a pro zpracování obrazu tu máme procesor REGZA. 
 
Toshiba Z870 Mini-LED
 
Televize Toshiba Z870 byla uvedena už v Číně v loňském roce ve 100" (254cm) variantě. Ta měla 256 stmívacích zón, jas až 1400 nitů a v jejím případě zvládala 4K při 120 Hz. Pokrývala 97 % barevného prostoru DCI-P3, nabídla také standardy Dolby Vision a Dolby Atmos. Obsahovala také zvukový systém 2.1. Pokud jde o porty, televize měla HDMI 2.1, HDMI 2.0 i USB 2.0. Jak moc se budou lišit nové globální modely od této, ve kterých všech úhlopříčkách budou dostupné, to zatím nevíme. Toshiba jen oznámila, že finální verze pro globální trh bude představena v červenci letošního roku.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.