Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba odhalila bezpečnostní HD kameru

30.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Japonská stálice Toshiba předvedla světu svou první bezpečnostní kameru kupolového typu, která podporuje rozlišení Full HD 1080p. Právě to umožňuje nové IK-WD14A zaznamenat ostré detaily, jako SPZ vzdálených vozidel nebo čisté rysy obličeje.
Společnost Toshiba představila svou první kupolovou bezpečnostní kameru, která umožňuje natáčet ve Full HD. Tento výrobek nese označení IK-WD14A a svým uživatelům dovoluje rozeznat jemné obličejové rysy, ale i SPZ vzdálených vozidel. Sergio Collazo, ředitel divize Toshiby pro Trh a marketing sledovacích zařízení a IP videa, označil nástup vysokého rozlišení za nejvýznamnější trend v oblasti IP kamer. Stejně tak Collazo prohlásil, že IK-WD14A je přirozeným rozšířením firemní „IT kultury“ i její silné historie inovací konzumního HD videa.

Přístroj v sobě navíc nese dvě zabudované diody SR IR LED, které vylepšují záznam obrazu v potemnělých místech. Příkladem může být monitorování různých temných zákoutí (jako u vstupu do podchodu). V nabídce je rovněž současné proudové vysílání H.264/MPEG4/JPEG pro automatickou volbu datového toku podle zvolených priorit, trojnásobný optický zoom, dálkové zaostřování a samozřejmě i otáčení/naklánění objektivu v širokém úhlu. Dalšími vlastnostmi jsou např.: detekce pohybu, denní i noční režim snímání nebo detekce neoprávněné manipulace s kamerou. Cena ani dostupnost na trhu ještě nejsou známy.

Zdroj: HiTechReview