Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba M-Series přináší Amazon Fire TV i lokální stmívání

8.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Toshiba přichází na trh s novými televizemi M-Series. Ty podporují systém Amazon Fire TV a ovládání asistentem Alexa. Nabídnou také lokální stmívání, které by mělo přinést kvalitnější obraz HDR.
Toshiba uvedla novou sérií chytrých televizí M-Series. Ta je první televizí podporující Amazon Fire TV, která má současně i technologii lokálního stmívání. Ty mohou dosahovat až 48 lokálních zón, ale nevíme přesně, kolik je to u jednotlivých úhlopříček. K dispozici bude 55" varianta 55M550KU, 65" verze 65M550KU a 75" model 75M550KU, takže se dá předpokládat, že minimálně 55" verze jich bude mít méně.
 
Toshiba M-Series Fire TV
 
Toto má pomoci dosáhnout lepšího obrazu HDR (podporováno je např. Dolby Vision, HDR10), máme zde také 120Hz obnovovací frekvenci. Pokud jde o zvuk, je zde Dolby Atmos a DTS:X, pro hráče přijde vhod režim Auto Low Latency. K dispozici je ovládání hlasem pomocí digitálního asistenta Amazon Alexa a je zde i fyzický vypínač, který umožní vypnout mikrofon. Pokud jde o ceny, ty by se v pořadí výše zmíněných úhlopříček měly pohybovat okolo 800, 1000 a 1200 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.