Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tizen TV přichází

12.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Ředitel zobrazovací divize společnosti Samsung potvrdil, že na lednovém veletrhu CES 2015 nebude chybět nová Smart TV s operačním systémem Tizen. Kromě toho však nemáme čekat „žádná překvapení“.
V předvánočním shonu se tato informace může snadno ztratit, ale už za měsíc začíná veletrh spotřební elektroniky CES 2015 konaný v americkém Las Vegas. Jednou z atrakcí bude nový typ Smart TV společnosti Samsung, což potvrdil i ředitel zobrazovací divize Kim Hyun-suk. Televizor bude běžet na operačním systému Tizen. Tento multiplatformní systém byl vyvinut pro telefony, tablety, televizory a další zařízení. A právě jím poháněný televizor má být se začátkem příštího roku uveden na trh. Zatím však není jasné, jestli půjde o všechny Smart TV jihokorejského výrobce, nebo jen některé modely.

Samsung bude muset čelit tvrdé konkurenci dalších výrobců. Mnozí z nich se přidali na stranu internetového giganta Google s jeho platformou Android TV. S tím souvisí i systém webOS, který lze nalézt v posledních modelech LG. Vyskytnout by se mohla i televize Panasonic se systémem Firefox OS, stejně jako tomu bylo na CES 2014. Z prohlášení ředitele Hyun-suka plyne, že zatím nebylo rozhodnuto, zda-li bude Tizen TV hlavní atrakcí firemního stánku. Huyn-suk navíc prohlásil, že na CES nemáme čekat žádné překvapení. Mohlo by to znamenat, že problémy s komercializací OLED TV pokračují i nadále. Zároveň je však otázkou, co to značí pro televizory s technologií quantum dot. Podle všech očekávání totiž měly být představeny na CES 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD