Pokud tedy uvidíte na krabici hrdý nápis chlubící se implementací HDMI rozhraní 1.4, vězte, že to samo o sobě ještě nezaručuje podporu přenosu internetu ani zpětného audiokanálu, ale pouze potenciální možnost, že tyto funkce přístroj podporuje. Ostatně i samotné HDMI konsorcium doporučuje všem zákazníkům, aby si ověřovali podporu konkrétních funkcí přímým dotazem u prodejců elektroniky. Mnohé funkce jsou totiž potenciálním marketingovým tahákem, a pokud je výrobce nevyřvává do světa, je dost možné, že jimi daný produkt nedisponuje. I proto je výrobcům od doby vydání specifikací HDMI rozhraní verze 1.4 zakázáno používat samotné označení verze HDMI podporované daným zařízením v jeho propagačních materiálech a na přístrojových skříních.

K moderním přístrojům pro domácí kino HDMI rozhraní neodmyslitelně patří již řadu let.
Ohledně propojovacích kabelů by mělo být dle nového značení, které bude zanedlouho (od 18. 11. 2010) povinné pro veškeré prodávané zboží, vše jasné – kabely označené slůvkem „Standard“ jsou použitelné pro formát obrazu nejvýše 720p60/1080i60, pro přenos lepších formátů je nutné použít kabely s označením „High Speed“. Funkce zpětného audio kanálu funguje se všemi (i dříve) vyráběnými kabely, přenos ethernetu po HDMI je možný jen u kabelů označených souslovím „with Ethernet“.
Závěrem zbývá už snad jen připomenout, že pro plnohodnotné využití nějaké „HDMI vychytávky“ musí být splněny dvě jednoduché podmínky:
- požadovaná funkce je podporována zařízeními na obou koncích kabelu (zdroj i přijímač),
- použitý HDMI kabel nebrání využití dané funkce.
Všechny verze rozhraní HDMI jsou zpětně kompatibilní s předchozími, lze tedy vzájemně propojit přístroje s podporou odlišných variant, přičemž funkčnost bude limitována nižší verzí (potažmo její konkrétní implementací v daném zařízení).
Zdroje použité k tvorbě článku:
www.hdmi.org
www.ebu.ch
en.wikipedia.org