www.tvfreak.cz
>
>
>

THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače

THX začíná hodnotit televizory, reproduktory a zesilovače
, , aktualita
Nový program THX Standard by měl zákazníkům pomoci při výběru audio či video produktů, a to prostřednictvím hodnocení různých aspektů. Ačkoliv společnost zvolila dle svých slov vědeckou metodu, některými odborníky je kritizována.
reklama
Kořeny americké společnosti THX sahají až do osmdesátých let minulého století, kdy ji založil známý režisér George Lucas. V současné době jde o jednoho z lídrů, pokud se bavíme o standardech kvality videa a zvuku v různých oblastech. Nejnovější iniciativou je program THX Standard, který by měl běžným zákazníkům poradit při nákupu nové spotřební elektroniky. V rámci programu jsou testovány jednotlivé produkty, pro co možná nejsnadnější orientaci a hodnocení jsou potom hodnoceny na měřítku od 0 do 100. Konečný výsledek je přitom průměrem několika kategorií, které se liší podle typu zařízení. V současné době jsou testovány televizory, reproduktory a zesilovače.
 
Sony X900E
 
Nás samozřejmě nejvíce zajímají televizory, kde byly prozatím testovány jen modely z loňského roku. Nejlépe byla překvapivě ohodnocena LED TV od Sony, konkrétně model XE900 (na americkém trhu označovaný jako X900E). OLED TV z řady LG B7 získala o pár bodů méně. Všechny testované televizory jsou ohodnoceny v jedenácti kategoriích včetně úrovně černé, výkonu HDR nebo poklesu kvality při sledování obrazovky z úhlu. Některým odborníkům vadí, že konečný výsledek je pouze průměrem, při jehož výpočtu mají všechny kategorie stejnou váhu. Také nesmíme zapomínat, že při hodnocení televizorů není zohledňován zvuk ani cena. Výrobci modelů s horším výsledkem mohou využít poradenství od THX, jak v budoucnu zlepšit kvalitu obrazu. Aktuální výsledky jsou následující:
  • Sony XBR-55X900E (1 200 dolarů): 73 bodů
  • LG OLED55B7A-U (2 300 dolarů): 70 bodů
  • TCL 55P607 (650 dolarů): 66 bodů
  • Sony XBR-65X930E (1 700 dolarů): 65 bodů
  • Vizio M65-E0 (1 200 dolarů): 63 bodů
  • Samsung UN65MU9000FXZA (2 700 dolarů): 53 bodů
  • Vizio P55-E1 (1 000 dolarů): 49 bodů
  • Element EL4KAMZ6517 (900 dolarů): 46 bodů
  • HiSense 55H8C (550 dolarů): 46 bodů
  • Samsung QN65Q7FAMF (4 000 dolarů): 45 bodů
Kompletní výsledky jednotlivých televizorů si můžete prohlédnout a porovnat na oficiálních stránkách THXStandard.com, kde naleznete také výsledky reproduktorů a zesilovačů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance? Hisense představil své první OLED TV, zradil tak QLED Alliance?
Hisense, mimochodem jeden ze zakládajících členů QLED Alliance, uvádí na trh svou první OLED TV. Jedná se o elegantní model s tenkým designem, který lze pořídit ve dvou velikostech. Dorazit by mohl i na evropské trhy.
17.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu Netflix zkouší mobilní streamování za poloviční cenu
Některé trhy jsou na cenu streamovacích služeb citlivější než jiné, a proto Netflix zkouší zavést ještě levnější plány předplatného svých služeb. Tentokrát půjde o možnost přehrávat obsah jen na mobilních zařízeních.
16.11.2018, aktualita, Milan Šurkala
Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně Samsung QLED TV pro rok 2019 poodhalují své zbraně
Samsung si zaregistroval velké množství ochranných známek, které označují technologie pro vylepšení obrazu i zvuku. Většinu z nich by mohl využít u příští generace svých televizorů, kterou ukáže na CES 2019.
16.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
14.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena? Philips OLED+ 903 vstupuje na český trh. Jaká je cena?
Philips uvedl na český trh svou další OLED TV . Tentokrát se jedná o cenami ověnčený model, který by měl kromě výborné obrazové kvality nabídnout také nadprůměrný zvuk. Ve výbavě totiž nalezneme integrovaný soundbar od Bowers & Wilkins.
13.11.2018, aktualita, Jáchym Šlik