www.tvfreak.cz
>
>
>

The Grand Tour bude možné přes Amazon Video předplatit celosvětově

The Grand Tour bude možné přes Amazon Video předplatit celosvětově
, , aktualita
Netlix má svého následovníka, služba Amazon Video začne od prosince expandovat do celého světa. První vlaštovkou má být show The Grand Tour, za kterou stojí Jeremy Clarkson a jeho kolegové z legendárního Top Gearu.
reklama
Služba pro streamování filmů, seriálů a televizích pořadů Amazon Video chce, podobně jako před časem její největší konkurent Netflix, celosvětově expandovat. Amazonu v tom má pomoci dlouho očekávaná show The Grand Tour, kterou moderují Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Po neshodě s BBC, která je producentem legendární série Top Gear, se tým dohodl s americkým gigantem na pořadu s obdobnou tématikou, ale nejspíš ještě větším rozpočtem. První díl byl odvysílán v pátek 18. listopadu 2016, i když oficiálně byl dostupný pouze v USA, Velké Británii, Německu, Rakousku a Japonsku, tedy v zemích, kde funguje služba Amazon Video.

Od prosince ovšem bude možné oficiálně sledovat The Grand Tour téměř po celém světě, přesněji ve 200 zemích a oblastech. Konkrétnější společnost nebyla, ale jistě se dočkáme také v České republice. Zájemcům budou k dispozici již zveřejněné díly pořadu, každý pátek se potom objeví nový. První řada seriálů bude mít dvanáct epizod, plánovány jsou už další dvě řady, celkem tedy minimálně 36 dílů. Na vytvoření jednoho dílu údajně autoři utratí několikanásobně více liber než BBC v případě Top Gearu. Zatím není jasné, zda bude Amazon k jednotlivým dílům poskytovat titulky v dalších jazycích než angličtině či němčině, ale příliš bychom na to neměli spoléhat.

Zatím není jasné, jak přesně to bude mít Amazon s předplatným vyřešeno. Tedy zda si uživatelé z ostatních zemí budou moci předplatit pouze seriál The Grand Tour, nebo rovnou získají přístup k celému katalogu pořadů ve službě Amazon Video.

Zdroj: Flatpanelshd.com
Nejnovější články
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře
Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser Závěrečná série Game of Thrones se blíží, HBO ukázalo teaser
Populární seriál Game of Thrones (Hra o trůny) natočený podle předloh spisovatele George R. R. Martina se blíží do své závěrečné série, na kterou si ještě pár týdnů počkáme. Stanice HBO tak začíná lákat pomocí prvního teaseru.
14.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes Samsung ukázal 98" QLED TV s podporou Apple iTunes
Od Samsungu jsme se dočkali nové řady 8K QLED televizí Q900. Přinesou procesor Quantum Processor 8K a těšit se můžeme i na technologie společnosti Apple. Podporován bude AirPlay 2 a dokonce i iTunes Movies.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G Sony uvedlo 8K televize Z9G a 4K OLED řadu A9G
Na CES 2019 představilo své televizní novinky také Sony. Mezi čtyřmi novými řadami najdete několik zajímavostí. V případě Master Series Z9G jde o 8K LCD obrazovky, u řady A9G a A8G pak o 4K OLED panely.
13.1.2019, aktualita, Milan Šurkala