Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

The Grand Tour bude možné přes Amazon Video předplatit celosvětově

19.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Netlix má svého následovníka, služba Amazon Video začne od prosince expandovat do celého světa. První vlaštovkou má být show The Grand Tour, za kterou stojí Jeremy Clarkson a jeho kolegové z legendárního Top Gearu.
Služba pro streamování filmů, seriálů a televizích pořadů Amazon Video chce, podobně jako před časem její největší konkurent Netflix, celosvětově expandovat. Amazonu v tom má pomoci dlouho očekávaná show The Grand Tour, kterou moderují Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Po neshodě s BBC, která je producentem legendární série Top Gear, se tým dohodl s americkým gigantem na pořadu s obdobnou tématikou, ale nejspíš ještě větším rozpočtem. První díl byl odvysílán v pátek 18. listopadu 2016, i když oficiálně byl dostupný pouze v USA, Velké Británii, Německu, Rakousku a Japonsku, tedy v zemích, kde funguje služba Amazon Video.

Od prosince ovšem bude možné oficiálně sledovat The Grand Tour téměř po celém světě, přesněji ve 200 zemích a oblastech. Konkrétnější společnost nebyla, ale jistě se dočkáme také v České republice. Zájemcům budou k dispozici již zveřejněné díly pořadu, každý pátek se potom objeví nový. První řada seriálů bude mít dvanáct epizod, plánovány jsou už další dvě řady, celkem tedy minimálně 36 dílů. Na vytvoření jednoho dílu údajně autoři utratí několikanásobně více liber než BBC v případě Top Gearu. Zatím není jasné, zda bude Amazon k jednotlivým dílům poskytovat titulky v dalších jazycích než angličtině či němčině, ale příliš bychom na to neměli spoléhat.

Zatím není jasné, jak přesně to bude mít Amazon s předplatným vyřešeno. Tedy zda si uživatelé z ostatních zemí budou moci předplatit pouze seriál The Grand Tour, nebo rovnou získají přístup k celému katalogu pořadů ve službě Amazon Video.

Zdroj: Flatpanelshd.com
reklama
reklama