www.tvfreak.cz
>
>

Televizory čeká mírné zdražení, na vině budou vyšší ceny panelů

Televizory čeká mírné zdražení, na vině budou vyšší ceny panelů
, , aktualita
Především kvůli pandemii koronaviru rostou ceny televizních panelů, což by se mohlo v následujících měsících projevit zvýšenými cenami televizorů. Čínské továrny se však pomalu zotavují, jihokorejské snad budou brzy následovat.
K oblíbeným
reklama
Onemocnění COVID-19 způsobuje omezení výroby, které se podepíše na zvýšených cenách panelů. Zatímco v případě panelů pro počítačové monitory se ovšem v březnu čeká nárůst ceny o maximálně 0,3 % a panely pro notebooky o 0,5 % až 0,75 %, televizní panely podle prognóz postihne až 6% zvýšení cen. Kromě pandemie nového koronaviru totiž ceny ovlivní také přetrvávající účinky uzavření jihokorejských továren na konci roku 2019. Čína a Jižní Korea patří k největším producentům panelů pro televizory, ale zároveň země nejvíce zasažené infekcí. V mnoha továrnách tedy muselo dojít k omezení nebo dokonce dočasnému zastavení výroby.
 
 
Prognózy pro následující měsíce jsou v tomto ohledu poměrně příznivé, neboť Číně už se situace pomalu stabilizuje a Jižní Korea snad bude brzy následovat. Přesto už se pandemie na výrobě panelů podepsala sníženými výrobními kapacitami. Výrobcům panelů to ovšem na druhou stranu přinese dlouho požadované zvýšení cen, neboť od poloviny loňského jejich ceny klesaly. V některých případech prodávaly panely za nákladovou cenu, nebo dokonce pod ní. Takovou radost už ovšem nebudou mít výrobci televizorů, kteří musí při odběru splnit určité kvóty. A zatímco dosud mohli cenu panelů poměrně dobře kontrolovat, nyní budou muset patrně kývnout na zvýšené ceny.
 
Každé zvýšení nákladů na výrobu samozřejmě pro výrobce televizorů znamená, že buď sníží svou marži z finálního produktu, nebo tyto náklady převedou na zákazníka. Velmi pravděpodobně se tedy dočkáme mírného zdražení televizorů na trhu, případně menšího počtu akčních nabídek. Než se zdražení panelů projeví v koncových cenách televizorů ovšem chvíli potrvá, podle odhadů dojde ke zdražení prvních modelů za tři až čtyři měsíce. Negativně by se to mohlo projevit na prodejích. Naštěstí dojde ke zdražení během letních měsíců, které jsou počtem prodaných televizorů obecně slabší. Otázkou zůstává, zda zvýšení cen zasáhne i do posledního čtvrtletí, kdy začínají předvánoční prodeje. Zlepšení situace v Číně zatím nasvědčuje příznivějšímu scénáři, ale vývoj může ovlivnit šíření infekce v dalších částech světa.
 
Zdroj: Oled-a.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 % O2 TV: Sledovanost zpravodajských kanálů se zvýšila až o 346 %
O2 TV hlásí o pětinu vyšší sledovanost v důsledku omezení kvůli pandemii koronaviru. Kuki zaznamenává vysoký nárůst u cestovatelského či erotického kanálu. Oba poskytovatelé se ovšem shodují, že k nejvyššímu nárůstu došlo u zpravodajských porgramů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového? Digi TV se dnes změnila na Telly. Co je nového?
Digi TV od dnešního dne přestala existovat, služba i celá společnost totiž vystupuje pod novým názvem Telly. Změnilo se nejen logo, ale také nabídka programových balíčků. V případě internetové verze byl kvůli úspoře dat nasazen modernější kodek H.265.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik