Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizní novinky Samsung z CES 2013

10.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Samsung samozřejmě nemůžeme vynechat, takže se podívejme na to, co nám v TV oblasti připravila ona. V tiskové zprávě je zmíněna především technologie S-Recommendation, rozšířený obsah a vylepšené uživatelské rozhraní...
Ony tři vyjmenované věci napovídají, že ani v případě Samsungu nemůžeme očekávat výrazná technologická vylepšení, čili jasné taháky, jakými v minulosti bylo třeba rozlišení Full HD nebo 3D zobrazení. Nicméně ještě že už stojíme na prahu zvaném OLED, který snad už v dalším roce překročíme a zapomínat bychom neměli také na rozlišení Ultra HD.
Samsung F8000


Samsung své aktuální televizory souhrnně označuje jako Smart TV 2013 a mluví o rozšíření počtu dostupných modelů ve velikostech 60 a více palců. Dále upozorňuje na svůj 110" televizor s rozlišením Ultra High Definition (UHD).

Mezi hlavní funkce dostupné u nové řady počítá následující:
  • S-recommendation pro rychlé a snadné prohledávání TV programů, služby videa na požádání (VoD), aplikace, sociální sítě a využití lokálně uloženého obsahu. Více bude tato služba popsána a představena později v tomto roce.
  • Advanced Smart Interaction dovolí použití gest a řeči pro ovládání televizoru a vyhledávání
  • Nový Samsung Smart Hub s pěti panely pro ovládání a navigaci v nabídce. Nejdříve budou u nás k dispozici tři panely a další budou přidány ve formě aktualizace firmwaru
  • Funkce Multi-Screen pro sdílení jednoho obrazu mezi televizorem a třeba tabletem nebo chytrým telefonem
  • Smart Evolution, čili možnost dokoupení Smart Evolution Kit k modelům ES7000 a ES8000 pro využití nejnovějších funkcí Smart TV

Samsung se také pochlubil, že jeho produkty získaly na CES 2013 šest ocenění Innovation Awards a dále řada Samsung UHD S9 získala CES Best of Innovation award, zatímco tři Smart TV - F9500 OLED TV, F8000 Smart LED TV a F7500 Smart LED TV – byly vyhlášeny 2013 CES Design and Engineering honorees.
Samsung F8500


Dále firma ohlásila svou OLED TV s označením F9500 se subpixely RGB, funkcí Multi-View, díky níž mohou dva lidé na stejné obrazovce sledovat naráz odlišný obsah v rozlišení Full HD, a to včetně zvuku. Využijí se k tomu speciální brýle (polarizační?), které jsou vybaveny sluchátky. Výborný způsob, jak se mohou lidé v jedné domácnosti ještě více odcizit.

Série Smart LED televizorů F8000 zase slibuje lepší barevné podání a také vyšší kontrast díky Samsung Micro Dimming Ultimate, za čímž se pravděpodobně skrývá regulace podsvícení jednotlivých oblastí. Pak byl zmíněn čtyřjádrový procesor dovolující rychlé přepínání mezi aplikacemi, službami, pod. K dispozici budou velikosti 46”, 55”, 60”, 65” a 75. Nižší řada Samsung F7500 zase nabídne Micro Dimming Pro Technology, stejný čtyřjádrový procesor a úhlopříčky 46”, 55” a 60”.

Nakonec uvedeme plasmové modely Samsung F8500. U nich výrobce slibuje hluboké odstíny černé, a tedy i vysoký kontrast s využitím Samsung Deep Black Algorithm a Real Black Pro II. Dále tu je podpora kódovaného obsahu HEVC, jenž bude aktuální v budoucnu, a také design One Body Form, čili tělo vytvořené z jednoho kusu kovu. F8500 budou dostupné s obrazovkami velikostí 51”, 60” a 64”.

Zdroj: TZ Samsung