Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize Seznam prochází změnou, přidá více zahraničních seriálů

3.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Jarní programové schéma Televize Seznam obsahuje zahraniční seriály PC Rebelové, Špinavý byznys a Zločinná mysl. Přidá také premiérové dokumenty a filmy. Z vlastní tvorby přidá publicistický pořad Detail.
Televize Seznam nechce být zpravodajskou či publicistickou stanicí, ale plnoformátovou stanicí kombinující různé žánry. Podtrhuje to i dnes zveřejněné jarní programové schéma, které bude platit od března do června. Jeho základem se stal akviziční obsah, který televize doplní o pořady ze své vlastní produkce. Společnost také připomněla, že od ledna v rámci DVB-T2 vysílá ve vysoké kvalitě (1440 x 1080 pixelů).
 
 

Tři zahraniční seriály i vlastní tvorba

 
První novinkou bude seriál PC Rebelové (Halt and Catch Fire), který ukazuje příběh vynikajícího inženýra a vizionáře v 80. letech, kdy probíhal boom výpočetní techniky. K vidění bude každé pondělí a středu od 20:00 hodin. V úterý ve stejný čas bude obrazovka patřit dánské krimi sérii Špinavý byznys a ve čtvrtek zase seriálu Zločinná mysl, který taktéž potěší fanoušky kriminálních případů.
 
 
Z hlediska vlastní tvorby bude úplnou novinkou zpravodajsko-publicistický pořad Detail, který bude vysílán od 16. března každé pondělí a čtvrtek od 21:25 hodin. Zabývat se bude důležitými společenskými a politickými tématy z ČR i ze světa. V programovém schématu má své místo také investigativní pořad Záhady Josefa Klímy (ve čtvrtek od 21:00 hodin), glosa Jindřicha Šídla Šťastné pondělí (v pondělí od 21:00 hodin) nebo pořad Moje místa moderovaný Blankou Kubíkovou (ve středu od 21:00 hodin), který zve do zákulisí slavných osobností. Stejný čas bude každé úterý věnován fanouškům motorismu s pořady Garáž a Králové vrakovišť.

 

Spousta dokumentů a filmů

 
Televize Seznam si prostřednictvím akvizic připravila na jaro přes 350 hodin dokumentárních pořadů, jakou jsou Forenzní analýza, Zločinecká impéria, Po stopách hudby či Zahradní proměny. Dětská nabídka zahrnuje pořady Byl jednou jeden…, Kniha džunglí nebo Lví král Simba. Každý páteční večer potom budou vysílány rodinné animované filmy. I sobotní a nedělní večery budou patřit filmům. Sobotní Filmové umění nabídne spíše alternativní tvorbu, zatímco Film týdne v neděli potěší širší skupinu diváků.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva