Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Televize Philips přechází na Android

, , aktualita
Televize Philips přechází na Android
Philips vyvíjí Smart TV poháněné systémem Android. Na trh by měly být uvedeny během druhého čtvrtletí r. 2014. Řada 8000 tak bude první sérií využívající Android, ne však jedinou. Příští rok na Androidu pojedou téměř všechny nové televizory Philips.
Televize Philips přechází na Android
Android je podle nizozemské značky Philips tak vhodným systémem pro Smart TV, že jej chce implementovat do svých přístrojů. Nová platforma umožní divákům přístup na Google Play a zde dostupné televizní aplikace a hry. Výkonný ředitel TP Vision (společnosti vyrábějící televize Philips) Maarten de Vries prohlásil, že v roce 2014 začne prodej hi-endových televizorů Philips běžících na Androidu. Maarten de Vries věří, že toto spojení uspěje. Příští rok už na Androidu poběží většina Smart TV této značky.

Google Android je největším operačním systémem pro smartphony a tablety. Přesto se v televizorech stále neprosadil. Zde přichází Philips s přístrojem, který bude mít integrovaný čtyřjádrový procesor s údajně dostatečným výkonem pro všechny dostupné video aplikace. Zároveň má dojít ke zlepšení připojitelnosti dalších přístrojů na bázi Androidu (ať už půjde o telefon nebo tablet). Přístroje iPhone a iPad společnosti Apple budou podporovány i nadále. Philips 8000 bude první řada, která poběží na nové platformě založené na Androidu. V r. 2015 bude tento systém obsažen prakticky ve všech nových modelech Philips. V Evropě a Rusku bude řada 8000 k dostání od druhého čtvrtletí 2014.

Zdroj: FlatpanelsHD