Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design

23.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost TP Vision se může pochlubit jedním z letošních ocenění Red Dot za design. Získal jej univerzální model Philips 5863, který zajímavě spojuje menší televizor a bezdrátový reproduktor.
Red Dot Awards je prestižní mezinárodní ocenění za produktový design, o kterém každoročně rozhoduje čtyřicet porotců vybírajících z více 5 000 přihlášených produktů. V letošním roce si jednu z cen odnesl také televizor Philips 5863 od TP Vision. Jedná se o model s 24” nebo 32” LCD obrazovkou a výkonným bezdrátovým reproduktorem v podobě soundbaru, který slouží jako základna televizoru. Vyroben je z chromovaného materiálu a přední část je zakrytá tkaninou od dánského výrobce Kvadrat. Reproduktor může být využíván při sledování televize, ale také samostatně pro přehrávání hudby – např. ze smartphonu prostřednictvím Bluetooth.
 
 
Díky malým rozměrům a kompaktnímu provedení nabízí televizor v líbivé bílé barvě mnoho možností použití, třeba jako druhá obrazovka do ložnice, dětského pokoje či kuchyně, případně jako monitor s reproduktorem pro počítač. Televizor je vybaven chytrým operačním systémem Philips Saphi, který nabízí internetové připojení a přístup k řadě oblíbených funkcí. Prozatím jsme se nedozvěděli mnoho dalších podrobností, ale to se v budoucnu změní. Philips 5863 se totiž na českém trhu začne prodávat až letos na podzim, a to v 28” i 32” úhlopříčce. Cena zatím prozrazena nebyla.
 
Zdroj: Tisková zpráva