www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo
, , aktualita
Loewe vydalo aktualizaci na verzi 4.4.40, která přináší několik významných novinek a mezi nimi podporu hlasové asistentky Amazon Alexa, takže je možné televizor ovládat přes chytré reproduktory Echo.
reklama
Společnost loewe přidává ve verzi svého systému 4.4.40 podporu Amazon Alexa v angličtině a němčině. Po aktualizaci televizoru je ještě nutné aktivovat Loewe TV Skill v aplikaci Alexa na smartphonu a spustit službu Alexa v sekci aplikací na televizoru. V neposlední řadě je nutné mít některý z chytrých reproduktorů Amazon Echo. Jednotlivé hlasové povely by potom měly začínat frází Alexa, tell Loewe TV to… nebo Alexa, ask Loewe TV… (v anglické mutaci). Pomocí Alexy lze potom provádět třeba následující úkony bez ohledu na to, zda se televizor nachází ve stejné místnosti:
  • vypnutí a zapnutí televizoru
  • změna hlasitosti či úplné ztlumení zvuku
  • přepínání kanálů
  • zjištění názvu aktuálního i následujícího pořadu
  • přepínání mezi zdroji
  • zahájení i zastavení nahrávání
  • stisknutí libovolného tlačítka na dálkovém ovládání
 
 
Loewe OS 4.4.40 přináší také možnost nahrávání z digitálních rádií (DVB), zrcadlení obrazu ze smartphonu či počítače, podporu serveru Sat>IP Server nebo vylepšené rozhraní multimediálního přehrávače. A vylepšení neunikla ani mobilní aplikace Loewe, která je dostupná pro Android a iOS. Její číslo verze poskočilo na 1.3 a hlavní novinkou je možnost posílání obrázků z telefonu přímo na televizor. Také je možné na televizor posílat videa, fotky a zvuky z externích zdrojů. K drobnějším změnám patří upravené uživatelské rozhraní a přidání ikonky, která umožní otevřít klávesnici ve chvíli, kdy chce uživatel zadat text.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář