www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo
, , aktualita
Loewe vydalo aktualizaci na verzi 4.4.40, která přináší několik významných novinek a mezi nimi podporu hlasové asistentky Amazon Alexa, takže je možné televizor ovládat přes chytré reproduktory Echo.
reklama
Zdá se, že letošní rok je ve znamení hlasových asistentů, kteří pronikají také do televizorů. Pozadu nezůstává ani společnost Loewe, která přidává ve verzi svého systému 4.4.40 podporu Amazon Alexa v angličtině a němčině. Po aktualizaci televizoru je ještě nutné aktivovat Loewe TV Skill v aplikaci Alexa na smartphonu a spustit službu Alexa v sekci aplikací na televizoru. V neposlední řadě je nutné mít některý z chytrých reproduktorů Amazon Echo. Jednotlivé hlasové povely by potom měly začínat frází Alexa, tell Loewe TV to… nebo Alexa, ask Loewe TV… (v anglické mutaci). Pomocí Alexy lze potom provádět třeba následující úkony bez ohledu na to, zda se televizor nachází ve stejné místnosti:
  • vypnutí a zapnutí televizoru
  • změna hlasitosti či úplné ztlumení zvuku
  • přepínání kanálů
  • zjištění názvu aktuálního i následujícího pořadu
  • přepínání mezi zdroji
  • zahájení i zastavení nahrávání
  • stisknutí libovolného tlačítka na dálkovém ovládání
 
 
Loewe OS 4.4.40 přináší také možnost nahrávání z digitálních rádií (DVB), zrcadlení obrazu ze smartphonu či počítače, podporu serveru Sat>IP Server nebo vylepšené rozhraní multimediálního přehrávače. A vylepšení neunikla ani mobilní aplikace Loewe, která je dostupná pro Android a iOS. Její číslo verze poskočilo na 1.3 a hlavní novinkou je možnost posílání obrázků z telefonu přímo na televizor. Také je možné na televizor posílat videa, fotky a zvuky z externích zdrojů. K drobnějším změnám patří upravené uživatelské rozhraní a přidání ikonky, která umožní otevřít klávesnici ve chvíli, kdy chce uživatel zadat text.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik