www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo

Televize Loewe se skamarádily s reproduktory Amazon Echo
, , aktualita
Loewe vydalo aktualizaci na verzi 4.4.40, která přináší několik významných novinek a mezi nimi podporu hlasové asistentky Amazon Alexa, takže je možné televizor ovládat přes chytré reproduktory Echo.
reklama
Společnost loewe přidává ve verzi svého systému 4.4.40 podporu Amazon Alexa v angličtině a němčině. Po aktualizaci televizoru je ještě nutné aktivovat Loewe TV Skill v aplikaci Alexa na smartphonu a spustit službu Alexa v sekci aplikací na televizoru. V neposlední řadě je nutné mít některý z chytrých reproduktorů Amazon Echo. Jednotlivé hlasové povely by potom měly začínat frází Alexa, tell Loewe TV to… nebo Alexa, ask Loewe TV… (v anglické mutaci). Pomocí Alexy lze potom provádět třeba následující úkony bez ohledu na to, zda se televizor nachází ve stejné místnosti:
  • vypnutí a zapnutí televizoru
  • změna hlasitosti či úplné ztlumení zvuku
  • přepínání kanálů
  • zjištění názvu aktuálního i následujícího pořadu
  • přepínání mezi zdroji
  • zahájení i zastavení nahrávání
  • stisknutí libovolného tlačítka na dálkovém ovládání
 
 
Loewe OS 4.4.40 přináší také možnost nahrávání z digitálních rádií (DVB), zrcadlení obrazu ze smartphonu či počítače, podporu serveru Sat>IP Server nebo vylepšené rozhraní multimediálního přehrávače. A vylepšení neunikla ani mobilní aplikace Loewe, která je dostupná pro Android a iOS. Její číslo verze poskočilo na 1.3 a hlavní novinkou je možnost posílání obrázků z telefonu přímo na televizor. Také je možné na televizor posílat videa, fotky a zvuky z externích zdrojů. K drobnějším změnám patří upravené uživatelské rozhraní a přidání ikonky, která umožní otevřít klávesnici ve chvíli, kdy chce uživatel zadat text.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik