Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize Hisense A85K přichází s displejem OLED a systémem VIDAA U7.0

13.5.2023, Milan Šurkala, aktualita
Televize Hisense A85K přichází s displejem OLED a systémem VIDAA U7.0
Další novinkou ve výrobním programu společnosti Hisense je televize A85K. Ta přichází se 4K displejem typu OLED, několika funkcemi pro hráče, HDR technologiemi a operačním systémem VIDAA U7.0.
Vedle televize E7KQ Pro představila společnost Hisense také řadu A85K. Ta bude k dispozici jako 55" nebo 65" model s rozlišením 4K a panelem typu OLED. Ten má pokrývat 97 % barevného prostoru DCI-P3, dosahovat celoplošného jasu bohužel jen pouhých 135 nitů, nicméně špičkově zvládne v malých ploškách vysvítit až 900 nitů (podobné specifikace měl i 48" herní monitor Gigabyte Aorus FO48U). Podporuje různé HDR technologie jako Dolby Vision IQ, HDR10+ a HLG. Dnes už samozřejmostí je upscaling na 4K i další spíše kontroverzní technologie jako vyhlazování obrazu pomocí odšumování a vyhlazování pohybu MEMC. Maximální kontrast činí 150K:1.
 
Hisense A85K
 
Pro hráče tu máme režim Game Mode Pro, který snižuje latence na 9 ms. Nechybí ani podpora synchronizační technologie AMD FreeSync Premium. Najdeme zde 6 10W reproduktorů a splňuje specifikace Dolny Atmos a DTS Virtual:X. Televize je vybavena porty HDMI 2.1, HDMI 2.0, USB 3.0 i USB 2.0, z bezdrátových připojení tu máme Wi-Fi a Bluetooth 5.0. řada Hisense A85K je vybavena 4jádrovým procesorem MediaTek MT9618, operačním systémem je VIDAA U7.0, který podporuje aplikace jako Netflix, Disney+ nebo YouTube, zvládá také digitální asistenty Amazon Alexa a Google Assistant.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.