Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat chystá nová digitální rádia

29.6.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost TechniSat oznámila, že si pro náš trh chystá nová digitální rádia DAB+, která mají oproti klasickým nabídnout služby navíc. Konkrétně půjde o tři modely, a to DigitRadio 200, DigitRadio 300 a DigitRadio 500...
Oproti klasickým rádiům pro velmi krátké vlny tedy mají nové modely patřící mezi DAB+ poskytnout doplňkové služby, mezi něž patří třeba poskytnutí informací o vysílání či obrázky. Základním modelem je DigitRadio 200, které umožní uložení digitálních i FM stanic do paměti pod jednotlivá tlačítka a obsahuje akumulátor typu Li-Pol, který dodá potřebnou energii až na 10 hodin. Jinak je možné rádio napájet/dobíjet pomocí dodávaného 12 adaptéru.

DigitRadio 300 slibuje sytý zvuk díky bassreflexu a také možnost přijímat DAB+ a FM. Dále nabízí také ekvalizér, dvouřádkový displej, časovač vypnutí a funkci buzení rádiem. Jeho LCD displej je zde čtyřřádkový a umí zobrazovat názvy vysílacích stanic a případně další informace. Toto rádio lze také pomocí audio výstupu připojit k externí reproduktorové sestavě.

Nejlepším z trojice pak je DigitRadio 500 pro DAB+, DAB a FM, které zvládne to, co předchozí modely, ale navíc také umí přehrávat audio uložené v domácí síti (podpora UPnP) a má v sobě 3,5" LCD displej s dotykovou vrstvou. Připojit ho můžeme k domácí síti pomocí Ethernetu i Wi-Fi a na fotografii také můžete vidět připojený iPhone v dokovací stanici (ta zvládne také iPody).

Jeho výstupní výkon činí 30 W RMS a také tu jsou dva zvukové převodníky BMR slibující vyvážený zvuk v celém frekvenčním pásmu, pokud to tedy dobře chápu z výrazu "s velmi obsáhlou šířkou pásma a funkcí stejné síly vyzařování přes všechny frekvence".

Nové modely budou u nás k dostání ve specializovaných obchodech od konce července.

Zdroj: TZ TechniSat