Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením

13.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
V nabídce televizí společnosti TCL se objevily dva nové modely. Máme tu televize řady X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Obě dvě mají technologii Mini LED (u verze Pro OD Zero Mini LED) s mnohem menšími diodami (až 700krát proti běžným LED) pro jemnější řízení kontrastu. Základní model má zvuk 2.1 s 60 W, u obou modelů řady X najdeme také podporu 120Hz frekvence (ve 4K), balíček TCL Game Master Pro, porty HDMI 2.1, VRR (variabilní obnovovací frekvence), ALLM (automatický režim s nízkou latencí) i eARC a Wi-Fi 6.
 
TCL X92
 
V případě výše pozicovaného modelu X92 Pro tu máme technologie Dolby Atmos se zvukem 5.1.2. Celkem je tu 25 reproduktorů se 160W výstupem. Tato verze bude k dispozici v 85" úhlopříčce, standardní X92 pak bude k mání jako 65" a 75" varianta. TCL je také oficiálním partnerem společnosti Activision pro uvedení nové hry série Call of Duty, kde mají najít využití technologie Game Master Pro.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.